|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Prof. Alessandra Smerilli: "Kościół nie może udawać, że kryzys klimatyczny nie istnieje"

"Kościół nie może udawać, że kryzys klimatyczny nie istnieje" - twierdzi prof. Alessandra Smerilli - siostra zakonna i profesor ekonomii politycznej, pierwsza kobieta nominowana do Komisji Państwa Watykańskiego. W Krakowie trwa konferencja "Creatio Continua", na której poruszane są problemy ekologii integralnej. Warto przypomnieć, że ojcowie zakończonego właśnie synodu amazońskiego zaproponowali wprowadzenia do Katechizmu Kościoła Katolickiego grzechu ekologicznego.

Fot. E. Szkurłat

"Przede wszystkim jest to grzech przeciw Bogu i innym ludziom. Ale głownie jest to grzech przeciw przyszłym pokoleniom.  Za każdym razem, kiedy nie szanujemy środowiska , robimy coś przeciw woli Boga, przeciw innym ludziom i następnym pokoleniom. Jeśli wyrzucam plastik, powinnam się wyspowiadać, że zrobiłam coś  złego dla środowiska i inni ludzie mogą przez to cierpieć" .

W konferencji  "Creatio Continua" biora udział równiez Laurence Tubiana - dyrektor generalna Europejskiej Fundacji Klimatycznej, reprezentantka Francji na Szczycie Klimatycznym COP21 w Paryżu, prof. Luigino Bruni - doradca ekonomiczny Benedykta XVI, dyrektor papieskiego programu Ekonomia Franciszka, prof. Rocco Buttiglione - przyjaciel Jana Pawła II, kandydat na komisarza Komisji Europejskiej, profesor Papieskiej Akademii Nauk Społecznych, bp Michał Janocha - biskup pomocniczy warszawski i Andrzej Guła - współzałożyciel Krakowskiego Alarmu Smogowego oraz inicjatywy Polski Alarm Smogowy. Organizatorem  jest Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie oraz Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska. Warto przypomnieć, że 40 lat temu papież Jan Paweł II ogłosił świętego Franciszka patronem ekologów.

 

Ewa Szkurlat/jgk


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

100%
0%