|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Przegląd grup kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę”

23 grupy kolędnicze z regionu uczestniczą w rozpoczętym w sobotę 39. Małopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych „O Lipnicką Gwiazdę” w Lipnicy Murowanej. Z powodu pandemii koronawirusa w tym roku jury będzie oceniać zespoły na postawie nadesłanych filmów.

By Fiberek - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=8969110

Jak oceniła Agnieszka Żołna-Zdunek, dyrektor Gminnego Domu Kultury w Lipnicy Murowanej, który organizuje konkurs, liczba zespołów zgłoszonych do przeglądu jest potwierdzeniem, że tradycje kolędnicze w Małopolsce są wciąż żywe, pielęgnowane i przekazywane kolejnym pokoleniom.

W tym roku jury oceniać będzie widowiska na podstawie przesłanych materiałów filmowych w trzech kategoriach: dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych grup kolędniczych. Najlepsze zespoły powalczą o główne trofeum - „Lipnicką Gwiazdę”, a komisja ponadto wytypuje także grupy kolędnicze do udziału w Ogólnopolskich Spotkaniach Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych Pastuszkowe Kolędowanie oraz 49. Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w poniedziałek, a najlepsze występy kolędnicze będą pokazywane w mediach społecznościowych lipnickiego domu kultury.

Według przekazanych informacji, w tym roku „O Lipnicką Gwiazdę” powalczą w kategorii dziecięcych grup kolędniczych: „Z Gwiazdą” z Maszkienic, „Trzej Królowie” z Rajbrotu, „Z konikiem” z Uszwi, „Pastuszki z Gwiazdą” z Lipnicy Dolnej, „Z Gwiazdą” z Gwoźdzca, „Z Turoniem” z Zawady Uszewskiej, „Szczodroki” z Rajbrotu, a w kategorii młodzieżowych grup kolędniczych: „Herody” z Rzepiennika Suchego, „Droby ” z Gwoźdzca, „Lipniczanie” z Lipnicy Murowanej, „Z Turoniem” z Połomia Dużego, „Pastuchy z Gwiazdą” z Lipnicy Górnej, „Z Gwiazdą” z Nowego Wiśnicza.

Wśród dorosłych grup kolędniczych znalazły się: „Z Szopko Lalkową” z Gwoźdzca, „Droby” z Rzepiennika Suchego, „Herody” z Połomia Dużego, „Śmignianie” ze Śmigna, „Z Gwiazdą” z Uszwi, „Z Gwiazdą” z Bobrownik Wielkich, „Herody” z Biskupic Radłowskich, „Lubcoki” z Lubczy, „Z Turoniem ” z Otfinowa, „Trzej Królowie” z Rajbrotu.

 

PAP/bp

0%
0%