Tokio 2021

Tokio. Polacy poza finałem rzutu dyskiem. Piotr Małachowski kończy wspaniałą karierę

Piotr Małachowski, dwukrotny srebrny medalista olimpijski w rzucie dyskiem, oraz Bartłomiej Stój nie zakwalifikowali się do finału igrzysk w Tokio. Bliżej awansu był Stój, który w eliminacjach uzyskał 62,84 m, co dało mu 14. miejsce. W finale wystąpi 12 zawodników.

Tokio: Joanna Jóźwik jedyną Polką w półfinale na 800 m

Joanna Jóźwik jako jedyna z Polek zakwalifikowała się do półfinału biegu na 800 m igrzysk olimpijskich w Tokio. Zajęła trzecie miejsce w swojej serii eliminacyjnej, uzyskując ogólnie 23. czas 2.01,87. Odpadły Angelika Sarna i Anna Wielgosz.

Świątek i Kubot odpadli w ćwierćfinale miksta

Iga Świątek i Łukasz Kubot przegrali z reprezentantami Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Jeleną Wiesniną i Asłanem Karacewem 4:6, 4:6 w ćwierćfinale miksta w olimpijskim turnieju tenisowym w Tokio.

Wszyscy wiosła w dłoń i do łódek!

• date_range 2021-07-28
Polskie wioślarki przełamały złą passę Polaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Czwórka podwójna kobiet w składzie: Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Katarzyna Zillmann i Maria Sajdak zdobyły srebrny medal, ustępując jedynie reprezentacji Chin. Dlatego na trening wioślarski z Katarzyną Wełną, brązową medalistką Mistrzostw Europy oraz zawodniczką AZS AWF Wawel wybrał się Tomasz Bździkot.

Świątek i Kubot w ćwierćfinale miksta

Wreszcie polska wygrana na tenisowym korcie, para Iga Świątek - Łukasz Kubot o krok od półfinału

Tokio. Drugie zwycięstwo polskich siatkarzy

Polscy siatkarze pokonali Wenezuelę 3:1 (25:16, 25:13, 18:25, 25:15) w meczu 3. kolejki grupy A turnieju olimpijskiego w Tokio. To drugie zwycięstwo na igrzyskach podopiecznych Vitala Heynena, którzy w kolejnym spotkaniu w piątek zmierzą się z Japonią.

Jest wreszcie medal dla Polski w Tokio

Wioślarska czwórka podwójna kobiet z krakowianką Marią Sajdak w składzie sięgnęła po srebrny medal igrzysk olimpijskich w stolicy Japonii. Pięć lat temu w Rio de Janeiro był brąz, teraz drugie miejsce za Chinkami, ale przed też znakomicie finiszującą Australią.

Piąte miejsce kajakarki z Nowego Sącza Klaudii Zwolińskiej

Świetny występ 22-letniej zawodniczki Startu Nowy Sącz. Kapitalny przejazd w finale, medal był blisko, przyszłość przed nią.

Tokio. Kolarstwo górskie - komplet medali dla Szwajcarek, Włoszczowska na 20. miejscu

Kolarki górskie Szwajcarii zdobyły komplet medali igrzysk w Tokio. Zwyciężyła z dużą przewagą Jolanda Neff. Kończąca karierę dwukrotna medalistka olimpijska Maja Włoszczowska zajęła 20. miejsce. Neff wyprzedziła o 1.11 Sinę Frei oraz o 1.19 Lindę Indergand.

Polskie szpadzistki szóstą drużyną igrzysk

Porażka z Estonią odebrała nadzieje na medal, zwycięstwo z Rosjankami i przegrana z Amerykankami dały w Tokio biało-czerwonym szóste miejsce