Radio Kraków

Sprawa "skóry"

Sprawa "skóry": sąd zastosował areszt wobec Roberta J. - nowe wątki śledztwa

  • date_range 2017-10-06
Robert J. podejrzewany o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem Katarzyny Z. 52-letni mieszkaniec krakowskiego Kazimierza najbliższe trzy miesiące spędzi za kratkami, o co wnioskowali prokuratorzy prowadzący sprawę. To zakończenie trwających od środowego zatrzymania "czynności procesowych"; badań lekarskich, przesłuchania i postawienia zarzutów za które grozi mu dożywocie. Jak poinformowała Prokuratura Krajowa, Robert J. W czasie zeznań udzielił "obszernych wyjaśnień" i nie odpowiedział na niektóre z zadanych pytań.

Sprawa "skóry": Robert J. usłyszał zarzut morderstwa ze szczególnym okrucieństwem

  • date_range 2017-10-05
Robert J. usłyszał zarzut morderstwa ze szczególnym okrucieństwem i grozi mu dożywocie. W czwartek odbyła się pierwsza część przesłuchania 52-latka podejrzewanego o zabójstwo krakowskiej studentki w 1998 roku. W piątek do sądu ma zostać skierowany wniosek do sądu o tymczasowy areszt.

Wiemy, kim jest zatrzymany w sprawie zabójstwa Katarzyny Z.

  • date_range 2017-10-04
Sprawa „skóry” wraca po niemal 20 latach. Dziś policjanci z krakowskiego Archiwum X pod nadzorem Prokuratury Krajowej zatrzymali 52-letniego Roberta J., podejrzewanego o morderstwo ze szczególnym okrucieństwem. To on w 1998 roku miał pobić i torturować 23-letnią studentkę, a następnie ściągnąć z niej skórę. W czasie śledztwa dziennikarzy Radia Kraków i portalu Onet.pl udało się ustalić, kim jest zatrzymany i jak doszło do zbrodni, która stała się największą zagadką w historii polskiej kryminalistyki.

Co Brunon K. wie o śmierci Katarzyny Z.? Nieoczekiwany zwrot w sprawie „Skóry”

  • date_range 2017-04-12
Brunon K. - słynny „bomber” z Krakowa - był w środę przesłuchiwany w sprawie brutalnego morderstwa Katarzyny Z. Zabójstwo studentki z Krakowa to jedna z największych zagadek w historii polskiej kryminalistyki. Dziewczyna zaginęła w listopadzie 1998 roku, a kilka miesięcy później z Wisły wyłowiono jej skórę, z której oprawca zrobił kostium. Śledczy do dziś nie odnaleźli mordercy, chociaż sprawa była wznawiana kilkakrotnie. W ramach wznowionego w zeszłym roku śledztwa, prowadzono już między innymi przeszukania dna Wisły przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Najprawdopodobniej wiedzę na temat tej sprawy ma Brunon K., który jest także oskarżony o próbę zorganizowania zamachu na Sejm i przebywa w areszcie od 2012 roku. O sprawie dowiedzieli się jako pierwsi dziennikarze Radia Kraków i Onet.

Powraca słynna sprawa "skóry". Po 18 latach wznowione zostaną poszukiwania szczątków Katarzyny Z. FILM

  • date_range 2016-10-14
Wraca słynna sprawa zabójstwa krakowskiej studentki. Po 18 latach wznowione zostaną poszukiwania szczątków Katarzyny Z. W 1999 załoga statku pływającego po Wiśle w Krakowie znalazła w rzece wypreparowaną skórę. Jak się okazało należała ona do zaginionej 23-letniej studentki religioznawstwa. Sprawcy zabójstwa do tej pory nie odnaleziono.

Śledztwo ws. "skóry" przedłużone do kwietnia 2015 roku

  • date_range 2014-10-14
Jak dowiedział się reporter Radia Kraków, śledztwo w sprawie "skóry" zostało przedłużone do połowy kwietnia 2015 roku. Chodzi o sadystyczne zabójstwo Katarzyny Z., do którego doszło zimą 1999 roku w Krakowie. Nieznany dotąd sprawca torturował, a następnie odarł ze skóry i zabił 23-letnią studentkę. Jej szczątki wrzucił później do Wisły.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię