Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

XIV edycja Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie i Festiwalu Terra Artis

  • Kalina Szyszka-Treppa
  • Patronaty
  • date_range Poniedziałek, 2021.07.19 10:43 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.07.19 11:00 )
  • Data wydarzenia: 2021-07-19 10:43 - 2021-07-24 10:43
  • money Wydarzenie darmowe
Rezygnacja z konkursowej atmosfery rywalizacji i współzawodnictwa, na rzecz otwartości i pełnej akceptacji uczestników, bez względu na wiek i posiadane umiejętności, interdyscyplinarność zajęć oraz atmosfera miejsca i łączące różne style muzyczne koncerty.

Rozpoczęła się czternasta edycja Międzynarodowych Warsztatów Gitarowych w Lanckoronie i Festiwalu Terra Artis. Zajęcia z gry na gitarze poprowadzą Paweł Kwaśny, Michał Nagy, Marek Nosal, Michał Pindakiewicz, Tatiana Stachak, Petr Saidl, Marcin Siatkowski. Orkiestrą gitarową zadyryguje Martin Schwarz, członek kwartetu Guitar4mation i profesor Uniwersytetu Muzycznego im. A. Brucknera w Linzu.

Jak zwykle, program warsztatów ma interdyscyplinarny charakter. W tym roku Organizatorzy proponują zajęcia fotograficzne pod kierunkiem wybitnego fotografika Tomasza Sikory, zaś Andrzej Sułek, dziennikarz i kierownik redakcji muzycznej Programu 2 Polskiego Radia, poprowadzi warsztaty radiowe. Nauczyciele gitary będą mogli uczestniczyć w warsztatach metodycznych, których tematem będzie muzyka dawna. W jej tajniki wprowadzi lutnistka i gitarzystka Anna Wiktoria Swoboda.

Zajęcia warsztatowe odbywać się będą w zabytkowych wnętrzach (Izba Muzealna przy Rynku, Dom Golonki, historyczny Dwór Wójta), Gminnym Ośrodku Kultury i pracowniach lanckorońskich artystów.

Program dopełnią koncerty uczestników i zaproszonych gości – warsztaty zainaugurowała plenerowa projekcja „Brzdąca” Charliego Chaplina w 100-lecie powstania filmu, z muzyką na żywo w wykonaniu specjalizującego się w tym gatunku zespołu Czerwie. Z solowym recitalem wystąpi utalentowana gitarzystka Oktavia Bujnowicz. Organizatorzy zaplanowali również koncert kameralny artystów z Czech – gitarzysty Petra Saidla i skrzypka Leoša Čepickiego. Koncert muzyki fado zaprezentuje Kinga Rataj z towarzyszeniem Piotra Domagały i Olega Dyyaka.

W koncercie finałowym na Rynku wystąpią wszyscy uczestnicy warsztatów oraz Adam Strug z zespołem. Przygotowaliśmy także plenerową wystawę fotogramów Tomasza Sikory zatytułowaną „Obrazy odkryte na nowo”, wernisaż uświetni recital gambistki Justyny Rekść-Raubo.

Głównym Partnerem wydarzenia jest Województwo Małopolskie. XIV Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie zostały włączone do programu promocyjnego Województwa Małopolskiego Wizytówki Małopolski.

XIV Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe | Festiwal Terra Artis w Lanckoronie

18-24 lipca 2021, Lanckorona

Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny

Opracowanie:
Kalina Szyszka-Treppa

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię