Ewa Błaszczyk, znakomita aktorka, laureatka wielu prestiżowych nagród filmowych i teatralnych, założycielka fundacji „Akogo?” przez długie lata występowała w kabarecie „Pod Egidą”, brała udział w przeglądach poezji śpiewanej, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz w festiwalach w Opolu i Sopocie. Artystka nagrywa też płyty i przygotowuje recitale.

„Kiedy śpiewa, wszystkie kategoryzacje tracą sens i znaczenie. Piosenka literacka, aktorska, poetycka: Ewa Błaszczyk zwycięża z konwencjami. W jej głosie, obecności scenicznej nie ma fałszu, formalnych nadwyżek, jedynie siła artystycznego, czyli ludzkiego, przesłania” (Łukasz Maciejewski)

W recitalu „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” Ewa Błaszczyk prezentuje utwory autorstwa m.in.: Agnieszki Osieckiej, Jacka Kleyffa, Stanisława Soyki, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jacka Janczarskiego, Zygmunta Koniecznego i Włodzimierza Wysockiego. Artystce towarzyszy trzyosobowa grupa muzyków oraz służąca nie tylko duchowym, ale także wokalnym i muzycznym wsparciem córka – Marianna Janczarska.

Skład zespołu:

instrumenty klawiszowe: Marcin Partyka

gitara i wokal: Andrzej „e-moll” Kowalczyk

saksofony: Sebastian Feliciak

oraz gitara i wokal: Marianna Janczarska
 

Ewa Błaszczyk odkrywa siebie poprzez historie, które opowiada publiczności. Łagodne, nastrojowe piosenki przeplata pełnymi dramatyzmu i energii wyznaniami głoszącymi, że mimo przeciwności losu zawsze warto walczyć o swoje życie i nie tracić nadziei.

„Wielkie zwycięstwo Ewy Błaszczyk polega na tym, że znane od dawna piosenki odbieramy tak, jakbyśmy słyszeli je po raz pierwszy” – pisze o recitalu Jacek Wakar.

Koncert „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” adresowany jest do wszystkich osób otwartych na muzykę pełną emocji, wrażliwych na niezwykłość świata z jego jasnymi i ciemnymi barwami.


Koncert Ewy Błaszczyk „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”

30 października 2021, godz. 19:00

Bilety dostępne w kasie Teatru Groteska oraz online na www.groteska.pl