interwencja RK
"Podwodnica" Bolesławia przyciąga turystów. Władze stawiają mur
Zalana obwodnica Bolesławia w powiecie olkuskim staje się atrakcją turystyczną dla całej Polski. Jak dowiedziało się Radio Kraków, kilka dni temu nad "podwodnicę" – jak nazywają drogę mieszkańcy – przyjechał... autokar wycieczkowy.
Ponad 200 kolizji w trzy lata. Urzędnicy zajmą się skrzyżowaniem Nowohucka–Klimeckiego–Kuklińskiego
To jedno z najbardziej ruchliwych i niebezpiecznych skrzyżowań w Krakowie, jak wynika z policyjnych statystyk. Mowa o zbiegu ulic Nowohuckiej, Klimeckiego i Kuklińskiego. Praktycznie nie ma tygodnia, by nie doszło tam do stłuczki.
Bronowice Małe: działki nadal będą zalewane? Uwagi mieszkańców pominięto
Jest koncepcja miejscowego planu zagospodarowania dla Bronowic Małych. Na ostatniej komisji planowania przestrzennego zapoznali się z nią radni miasta i mieszkańcy. Niestety, niemal wszystkie uwagi mieszkańców pominięto. Ci, którzy mieszkają przy ulicy Truszkowskiego wnosili o zaplanowanie rzadszej zabudowy. Jak informowaliśmy w Radiu Kraków, od kilku lat jest tam problem zalewania działek. Powodem jest jedna z ostatnich inwestycji mieszkaniowych - duże osiedle łanowe.
Basen przy Eisenberga miał być w 2026 roku. Prace wciąż nie ruszyły
Czy powstanie basen odkryty przy ulicy Eisenberga w Krakowie? Budowę zapowiedziano dokładnie cztery lata temu, basen miał być gotowy w roku 2026. Jest połowa 2025 roku, a nadal nie wbito pierwszej łopaty.
Zarzuty mobbingu w chrzanowskiej spółdzielni. Byli pracownicy mówią o krzykach, przekleństwach i zastraszaniu
Krzyki, oskarżenia o podsłuchiwanie pod gabinetem, rzucanie marynarką, przekleństwa – grupa byłych pracowników oskarża prezesa Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej w Chrzanowie o mobbing. Prezes Kamil Rembiecha odpiera zarzuty i podkreśla, że kierowanie zespołem blisko 190 osób jest trudne, ale jego działania nie mają charakteru mobbingowego.
Zbiornik, który miał chronić przed powodzią, sam nie przetrwał ulewy. Czy ktoś za to odpowie?
Mieszkańcy Grębałowa i Luboczy czekali latami na budowę polderów, które miały chronić ich przed zalaniem. Inwestycja przy ul. Folwarcznej w Nowej Hucie za 11 mln zł rozsypała się pod naporem pierwszych większych opadów deszczu. Nadzór budowlany alarmuje o poważnych błędach projektowych, a czasu na rozliczenie winnych zostało zaledwie kilka dni.
Rowerowa czarna dziura pod Krakowem. Zero kilometrów ścieżek rowerowych od 2010 roku
Lasy, zalewy, wały wiślane i malownicze krajobrazy – a mimo to ani jednego kilometra porządnej ścieżki rowerowej. Mieszkańcy gminy Liszki od lat skarżą się na brak bezpiecznej infrastruktury dla rowerzystów. Od 2010 roku – jak ustaliło Radio Kraków – w gminie nie powstała żadna ścieżka z prawdziwego zdarzenia. Jedyny wyjątek to około 300 metrów asfaltu przy rondzie w Kryspinowie.
Ostoja rybitwy czy kopalnia żwiru? Trwa walka o Stawy Adolfińskie
Mieszkańcy sołectw sąsiadujących ze stawami w gminie Oświęcim protestują przeciwko planom utworzenia żwirowni na terenie unikalnych, 700-letnich Stawów Adolfińskich. Ich zdaniem — a także według ekologów — planowane wydobycie żwiru poważnie zagrozi cennemu przyrodniczo obszarowi objętemu ochroną w ramach sieci Natura 2000. Jest o co walczyć. Na stawach zadomowiła się największa w Polsce populacja rybitwy białowąsej licząca w tym miejscu prawie 400 par ptaków. Obserwować można również czaple, żurawie, bociany czarne, nietoperze, bobry i wiele innych gatunków związanych ze środowiskiem wodnym. Jaką przyszłość mają przed sobą Stawy Adolfińskie?
"To prawdziwa plaga". Mieszkańcy krakowskiego osiedla boją się szczurów
"To prawdziwa plaga" – mieszkańcy osiedla przy ulicy Bujaka w Krakowie skarżą się na szczury, które zamieszkały w jednym ze śmietników. Jak relacjonują – gryzonie biegają po chodnikach, ulicy i po terenach zielonych.
Trzebinia: od dwóch lat zamknięte toalety na dworcu PKP. Mieszkańcy i pasażerowie oburzeni
„Katastrofa, fatalna sytuacja, skandal” – tak pasażerowie komentują zamknięcie toalet w budynku dworca kolejowego w Trzebini. Jak mówią, brak dostępu do stacjonarnych ubikacji w jednym z największych kolejowych węzłów komunikacyjnych w Małopolsce Zachodniej trwa już dwa lata. Gmina Trzebinia ponownie zwróciła się do PKP SA, zarządcy obiektu, z pytaniem o możliwość ich ponownego otwarcia. Co odpowiada spółka?
Nowa sortowania w Tarnowie? Mieszkańcy mówią o "trójkącie smrodu"
Na terenie osiedla domów jednorodzinnych w Krzyżu są już dwie sortownie odpadów, wysypisko, planowana jest spalarnia – a teraz mieszkańcy są przerażeni perspektywą budowy kolejnej śmieciowej instalacji. Firma z województwa świętokrzyskiego stara się o decyzję środowiskową na budowę następnej sortowni. Mieszkańcy dowiedzieli się o tym akurat w roku, w którym jedna z istniejących sortowni przechodzi modernizację, a odór jest dużo mniejszy. I nie chcą nawet słyszeć o kolejnym uciążliwym zakładzie. Działalności przedsiębiorcy przygląda się także Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.
Mieszkańcy Olkusza mają dość hałasu pociągów. Czy remont coś zmieni?
Olkuszanie mieszkający przy torach kolejowych skarżą się na uciążliwy hałas, zwłaszcza nocą. Ekrany akustyczne mogłyby pomóc, ale PKP nie planuje ich budowy. Nadzieją na poprawę sytuacji jest trwający remont torowiska.
Deweloperzy walczą o Rybitwy. Bloki pół kilometra od oczyszczalni ścieków i list fałszywych "przedsiębiorców"
Osiedle 40-metrowych bloków kilkaset metrów od oczyszczalni ścieków na krakowskich Rybitwach – taki plan ma deweloper. Mieszkańcy okolicy od lat walczą ze smrodem, który wydobywa się z tego i innych prywatnych zakładów w rejonie. Czy Krakowowi potrzebne są mieszkania, z okien których widać oczyszczalnię ścieków?
Zalew, który grał Dniepr, dziś wygląda jak kałuża
Widok przeraża, bo Jezioro Klimkowskie przez lata zachwycało i przyciągało tysiące turystów. Zalew zagrał nawet Dniepr w filmie "Ogniem i mieczem" Jerzego Hoffmana. Dziś po szerokim, pełnym wody akwenie nie ma śladu.
Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami na celowniku? 1500 zawiadomień, brak przestępstwa
Do prokuratury w Wieliczce wpłynęło 1500 zawiadomień z całej Polski o możliwości popełnienia przestępstwa przez rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, którzy ubiegali się o pieniądze w ramach dodatkowego bonu turystycznego. Zawiadomienia złożyła Polska Organizacja Turystyczna, która zajmowała się przyznawaniem bonów. Jak informuje prokuratura - niektórzy rodzice wypełniając wnioski nie załączyli orzeczenia o niepełnosprawności swoich dzieci które było wymagane. Mimo to wnioski były akceptowane przez system informatyczny lub pracowników ZUS-u i pieniądze w kwotach do 500 złotych były przelewane na ich konta. Dopiero później wnioski były analizowane przez POT, która zauważając brak wymaganego dokumentu zwróciła się do rodziców z prośbą o zwrot pieniędzy. Jednocześnie zawiadomiła prokuraturę o tym, że rodzice dzieci mieli popełnić przestępstwo i wyłudzać pieniądze oraz składać fałszywe oświadczenia.
Spór o budowę w Nowej Hucie. Pozwolenie unieważniono, prace trwają
Wraca temat kontrowersyjnej budowy apartamentowca na osiedlu Teatralnym w Nowej Hucie. Chodzi o kilkunastometrowy budynek, który powstaje w miejscu dawnej stołówki robotniczej. Mieszkańcy osiedla skarżą się, że budowa trwa w najlepsze, robotnicy wiercą od samego świtu. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że zgoda na budowę budynku jest nieważna.
"To nie jest miejsce na kolejny budynek". Mieszkańcy Nowego Sącza kontra deweloper
Krajobraz spokojnej ulicy Emilii Plater w Nowym Sączu może się wkrótce radykalnie zmienić. Mieszkańcy przez lata cieszyli się kameralna atmosfera domków jednorodzonych. W ubiegłym roku powstał tam jednak pierwszy blok, który teraz deweloper zamierza rozbudować. W tym celu zakupił sąsiednią, sześcioarową działkę, gdzie planuje wybudować trzykondygnacyjny budynek. Ma on zająć prawie 60 procent powierzchni działki i osiągnąć wysokość ponad 10 metrów. Mieszkańcy domków protestują.
Połamane krzyże i popękane nagrobki. Dramatyczny obraz cmentarzy wojennych w Sękowej
Połamane krzyże, sypiące się mury, popękane nagrobki, które nie są nawet przytwierdzone do ziemi – taki widok można zobaczyć na pierwszowojennych cmentarzach w Beskidzie Niskim w gminie Sękowa. Samorząd remontował nekropolie ponad dwa lata temu. Już wtedy jedno ze stowarzyszeń informowało urzędników, że prace zostały źle wykonane. Gmina wówczas nie zareagowała, a cmentarze z roku na rok niszczeją coraz bardziej.
- 1
- 2
- ...
- 4
- 5
- chevron_right
Najnowsze
-
07:00
Turystyczny potencjał polskiej wsi
-
20:59
Pożar w restauracji w Więckowicach koło Tarnowa
-
19:20
Olkusz: Zaginęła 13-letnia Anna Dubaj
-
19:02
Rowerowy raj w sercu Beskidu Sądeckiego. To miejsce zachwyci każdego rowerzystę!
-
18:45
Wimbledon: Iga Świątek w czwartej rundzie
-
18:30
Morskie Oko to nie kąpielisko, a Giewont to nie plac zabaw. O czym zapominają turyści
-
16:34
Masowy wypadek, samobójca, ukąszenie żmii – ratownicy sprawdzali się w boju
-
16:03
Polki górą w Krakowie! Mirosław i siostry Kałuckie w finale
-
15:27
998 strażaków z całej Polski zdobyło Babią Górę
-
15:05
Wiejski jazzbandyta i elektroniczna głowa Trzeciaka. Rozmowa z Garym Gwaderą
-
14:03
To jedyny taki budynek w Zakopanem. Jest szansa, że odzyska dawny blask
-
13:41
W górach weekend pogoda zmienna, w poniedziałek gwałtowne ochłodzenie