Radio Kraków

Czyste powietrze dla Krakowa

Czyste powietrze dla Krakowa: Rower, rolki, jogging – sport w mieście spowitym smogiem może zaszkodzić

  • date_range 2017-10-27
Jazda na rowerze to dobry sposób na przemieszczanie się po zakorkowanym mieście. Z kolei bieganie i jazda na rolkach to dla wielu mieszkańców dobry pomysł na aktywne spędzanie popołudnia. Tylko czy uprawianie sportu w czasie gdy miasto spowija smog nie szkodzi zdrowiu?

Czyste powietrze: Tylko do końca roku dotacja do wymiany pieca wynosi 80 procent

  • date_range 2017-10-25
Jeszcze przez dwa miesiące mieszkańcy Krakowa mogą ubiegać się o 80-procentową dotację do wymiany pieców węglowych. Do tej pory do magistratu wpłynęło tylko około 1300 wniosków. W ubiegłym roku wnioski o wymianę pieców złożyło siedem i pół tysiąca mieszkańców.

Czyste powietrze dla Krakowa - Radio Kraków rusza z kolejną akcją antysmogową

  • date_range 2017-10-23
Tym razem skupimy się na Krakowie, gdzie od września 2019 roku będzie zakaz palenia węglem. Już teraz w mieście nie można palić niskiej jakości paliwem.

Czyste powietrze dla Krakowa

  • date_range 2017-10-23
Trwa walka z zanieczyszczeniem powietrza w Krakowie. Nowe, obowiązujące od 1 lipca 2017 r. przepisy uchwał antysmogowych, w perspektywie całkowity zakaz palenia węglem w Krakowie od 1 września 2019 r., wymiana pieców na ekologiczne źródła ciepła, dopłaty do kosztów ogrzewania dla najuboższych krakowian, zakup ekologicznych autobusów i nowoczesnych tramwajów, akcje edukacyjne i coraz większa świadomość mieszkańców – czy to wystarczy, abyśmy nie musieli się obawiać się nadchodzącego sezonu zimowego i smogu?

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię