Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Olo Walicki gościem Hanki Wójciak

Pamiętacie "Wesele" w Radio Kraków? To dzięki temu wydarzeniu od ponad dwóch lat, co niedzielę zapraszam was Was na mój Wieczór panieński:-) Podczas pracy nad słuchowiskiem poznałam Olo Walickiego, kompozytora muzyki do "Wesela", kontrabasistę i producenta muzycznego, który współpracuje z takimi artystami jak Leszek Możdżer, Gaba Kulka, Tymon Tymański, Dorota Masłowska.

Z Olo spotkaliśmy się w jego rodzinnym Gdańsku, a rozmawialiśmy m.in. o jego przyjaźni i współpracy z Andrzejem Sewerynem (poznali się właśnie w naszym radiu), skonstruowanym przez Olo kontrabasie wodnym no i o najnowszej płycie Kaszebe II. Zapraszam do wysłuchania rozmowy z artystą.

 

Zobacz: "Wesele" na antenie Radia Kraków!

 

 

Olo Walicki - kontrabasista, kompozytor, producent. Urodził się w 1974 w Gdańsku.

Twórca projektów OW Kaszebe, The Saintbox, Zespół Cieśni i Tańca.

Gra muzykę improwizowaną, komponuje do spektakli teatralnych i do filmu. Związany ze środowiskiem trójmiejskich i warszawskich artystów sceny offowej. Realizuje spektakle i projekty z teatrami tańca.

 

Debiutował jako szesnastolatek grając w awangardowym zespole Niebieski Lotnik, z Jerzym Mazzollem i Jackiem Olterem. 

Uczestniczył w nurcie określanym jako scena yassowa i współpracował z jej twórcami, Tymonem Tymańskim, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Gwincińskim. Przez wiele lat grał w zespołach Leszka Możdżera.

 

W latach 1996-2004 Walicki występował i nagrywał z Kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego.

Współtworzył free-jazzowy Łoskot, a także popowo-alternatywną Szwagierkolaskę, grupę Oczi Cziorne i późny skład zespołu Miłość. Brał udział w nagraniu kilkudziesięciu różnorodnych stylistycznie albumów. Kilka autorskich projektów Walicki opublikował we własnym wydawnictwie (m.in. Metalla Pretiosa", "Olo Walicki Kaszëbë").

 

W ostatnich latach współpracuje z Andrzejem Sewerynem, Ingmarem Villqistem, Gabą Kulką, Maciem Morettim, Piotrem Pawlakiem, Kubą Staruszkiewiczem, Wojtkiem Mazolewskim, Warszawską Orkiestrą Rozrywkową, Teatrem Dada von Bzdülöw, Programem Drugim i Trzecim Polskiego Radia.

 

( źródło: www.olowalicki.com )

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię