Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Grzech Piotrowski gościem Radia Kraków

W te wakacje na Warmii i Mazurach odbędzie się pierwsza edycja Wschód Piękna World Orchestra Festiwal. Wystąpią nań światowej sławy muzycy związani z nurtem world music, m.in.: Sainkho Namtchylak, Ruth Wilhelmine Meyer, Rahul Pophali, Theodosii Spassov. Na wydarzenie zaprasza twórca festiwalu Grzech Piotrowski.

Fot. mat. prasowe

World Orchestrze przyświecają idee łączenia, równości, wymiany kulturalnej, dialogu w sztuce i poza nią, sięgania do źródeł oraz wartości ponadczasowych. W programie festiwalu zawarte będą projekty jazzowe, folkowe, elektroniczne, jak również klasyczne. Stawiamy na różnorodność muzyczną, prezentację wielu kultur.

Poza muzyką w trakcie festiwalu w zorganizowanych przestrzeniach tematycznych (w chatach) odbywać się będą warsztaty, spotkania autorskie, spotkania z artystami z Tuvy, Syberii, Polski, Norwegii, Indii, Bułgarii, Cabo Verde, Mołdawii, Kuwejtu. Poza tym zaplanowaliśmy degustacje herbat i kaw z całego świata, kuchnię świata, wystawią się regionalne wytwórcy z regionalnymi produktami, zaprezentujemy manufaktury Alchemik Records.


źródło: Wschód Piękna World Orchestra Festiwal


 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię