Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Edyta Krzemień w Radio Kraków

Audycję Wieczór Panieński odwiedziła Edyta Krzemień – aktorka musicalowa, wokalistka o niezwykłej skali głosu i zadziwiających możliwościach wokalnych. Artystka pochodzi z Bukowna koło Olkusza. Aktualnie mieszka w Warszawie, współpracuje m.in. z Teatrem Muzycznym Roma, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Hance Wójciak opowiedziała o swoich artystycznych dokonaniach i wyborach.

Fot. Kinga Karpati

Edyta Krzemień zadebiutowała w 2008 roku rolą Christine Daaé w musicalu Andrew Lloyd Webbera Phantom of The Opera (Upiór w Operze) w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie. Dwa lata później wcieliła sie w rolę Fantyny w musicalu Les Miserables (Nędzinicy) wg powieści V. Hugo o tym samym tytule. W kolejnych latach wystąpiła w koncertach Teatru Roma: Najlepsze z Romy oraz Ale Musicale!, wcielając się w główne role z takich musicali jak: Cats (Koty), Miss Sajgon, Love Never Dies, Les Miserables, Phantom of The Opera, Aladyn, Jekyll i Hyde, Mała Syrenka (Little Mermaid).

 

 

W Teatrze Muzycznym w Poznaniu wciela się w postać Emmy w musicalu Jekyll and Hyde, siostry Marii Robert w musicalu Zakonnica w przebraniu (ang. Sister act) a także śpiewam w spektaklu muzycznym Opowieści Zimowe wg cyklu December Songs M. Yestona. W Teatrze Muzycznym w Gdyni tworzy postać Molly w musicalu Ghost (Uwierz w Ducha).
W Operze Podlaskiej w Białymstoku wcieliła się ponownie w rolę Christine Daae w Phantom of The Opera. W thrillerze muzycznym Sweeney Todd w Teatrze Rozrywki w Chorzowie zagrała Johannę. Na scenie Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu zagrała Kalę, przybraną matkę Tarzana w musicalu Disneya Tarzan. Koncertuje z repertuarem Musicale Symfonicznie w filharmoniach w całej Polsce. Śpiewałam w koncercie Teatru Rampa The Best of Sir Andrew Lloyd Webber. Jest nowym głosem dubbingowym Królewny Śnieżki w odrestaurowanej cyfrowo najstarszej bajce Walta Disneya: Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnolodków.

 

 

 

Współpracuje ze Zbigniewem Preisnerem. Zaśpiewała w ścieżce dźwiękowej filmu Lady of The Dynasty. Wystąpiła w koncercie literackim „Czytnik linii papilarnych” Ewy Lipskiej i Zbigniewa Preisnera. Śpiewa nowe utwory na płycie Preisnera Nowe i Stare Kolędy – w poszukiwaniu dróg (płyta CD otrzymała status złotej). Wraz z Chórem i Filharmonią Wrocławską pod batutą Preisnera wystąpiła na Klara Festival w Brukseli wykonując partie wokalne z filmów Krzysztofa Kieślowskiego: Dekalog oraz Podwójne Życie Weroniki.
Jesienią 2016 roku zaśpiewała w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu w spektaklu Z.Preisnera i E.Lipskiej "2016Dokąd?"

W roku 2014 ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno – Aktorski Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie a od 2016 roku uczy śpiewu studentów będących na specjalizacji: Musical.

 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię