Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Radiostrada na VII Krakowskich Dniach Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2020

Krakowskie Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego to najważniejsza konferencja poświęcona bezpieczeństwu ruchu drogowego w Polsce. W tym roku naukowcy i eksperci spotkali się po raz siódmy i w czasie 3 dni przedstawili nowe rozwiązania dotyczące poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Krakowskie Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2020

Siódma edycja wydarzenia odbywa się w szczególnym dla BRD w Polsce okresie. Jednym z priorytetów rządu stało się nadanie większej ochrony pieszym na przejściach dla pieszych oraz walka z piratami drogowymi. Wprowadzenie w życie tych zapowiedzi z exposé premiera daje nadzieję na zmniejszenie liczby zabitych na polskich drogach oraz na rozpoczęcie szerokiej dyskusji nad zagadnieniami zmierzającymi do dalszych zmian służących poprawie BRD. W tej chwili liczba zabitych to blisko 3 tysiące osób rocznie!

Na konferencji prezentowane będą nowe, znacznie skuteczniejsze sposoby oświetlania przejść dla pieszych. Przypomnijmy, że dwa lata temu Ministerstwo Infrastruktury i Komenda Wojewódzka Policji opracowały wytyczne dotyczące tworzenie miejsc, gdzie pieszy może bezpiecznie przejść przez jezdnie. Chodzi o nowy rodzaj lamp ledowych ustawionych tak, że oświetlają nie tylko jezdnie, ale też całe otoczenie przejścia dla pieszych. W Małopolsce takich przejść powstało najwięcej i jest już ich ponad 200, wciąż budowane są kolejne. WIĘCEJ

Specjalne wydania Radiostrady: 

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

1831406

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię