Muzyka popularna i operowa, artyści sceny obok amatorów, roboty i ludzie, Ziemia i przestrzeń kosmiczna. Połączył ich wspólny projekt fundacji Jutropera w reżyserii Michała Znanieckiego, światowej sławy reżysera, który jest autorem i pomysłodawcą programu Nowy Głos.
W Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ odbyły się warsztaty, w których wzięli udział  podopieczni Stowarzyszenia Rodziców, Przyjaciół, Dzieci i Osób Niepełnosprawnych "Promyk". Ich dysfunkcje nie stanowiły bariery przed zaangażowaniem w przygotowanie spektaklu. Przez kilkanaście  dni rozwijali swoje umiejętności i kompetencje partnerując na scenie profesjonalnym artystom.


– "Program pozwala znaleźć się na jednej scenie i wspólnie tworzyć. Uczymy się współodpowiedzialności. I artyści, zespół, śpiewacy, wielkie gwiazdy i osoby, które będą na scenie pierwszy raz. Oczywiście po warsztatach i po próbach będą mogły wspólnie wystąpić i współuczestniczyć w odszukiwaniu nowej perspektywy" – podkreśla Michał Znaniecki.


Program realizowany jest przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca we współpracy z Fundacją Jutropera, finansowany przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W reportażu wykorzystano fragment arii Olimpii z "Opowieści Hoffmana" w wykonaniu solistki Opery Krakowskiej Katarzyny Oleś-Blachy.