Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

"Ekoinnowatorzy" 2020

  • Nowa Energia
  • date_range Sobota, 2020.11.28 14:05 ( Edytowany Wtorek, 2021.06.01 00:07 )
Znamy już laureatów ogólnopolskiego konkursu dla studentów i kół naukowych.

Az trzy Koła naukowe AGH otrzymały nagrody w kategorii "EKOinnowacyjne Koło Naukowe". Studenci skonstruowali m.in. bolid na wodór, łodź solarną i samolot napędzany energią słoneczną.

Audycję przygotowała Ewa Szkurłat

Konkurs EKOinnowatorzy to ogólnopolski konkurs na najlepszy projekt studencki, kierowany dla studentów zrzeszonych w kołach naukowych i innych organizacjach studenckich. Konkurs obejmuje dwa obszary tematyczne: energia i środowisko.  Ekoinnowatorzy to studenci, koła naukowe czy projekty, które wyróżniają się pod wzgledem koncepcyjnym i badawczym.

 

Projekt mikroturbiny wiatrowej zwyciężył w kategorii  "EKOinnowacyjny Projekt Studencki". Koło Naukowe Energetyków z  Politechniki Łódzkiej skonstruowało urządzenie, które  wykorzystuje wiatr również na obszarze zurbanizowanym. Prototyp mikroturbiny wiatrowej był prezentowany również na wielu międzynarodowych konkursach.

 

Motocykl elektryczny LEM zbudowany przez studentów Politechniki Wrocławkiej , może być spełnieniem marzeń  osób pragnących spróbować swoich sił na najtrudniejszym rajdzie enduro na świecie.  Motocykle crossowe to  także propozycja dla instytucji państwowych takich jak: straż graniczna, strzegąca granicy na terenach leśnych i górzystych czy też straż parków narodowych, posiadająca pod opieką ogromne tereny leśne, w których jak wiadomo silniki spalinowe nie są akceptowalne. Jednoślad jest przeznaczony też do dróg asfaltowych, wymaga jedynie zmiany opon. To klasyfikuje go do użytku w każdych warunkach.

 

Az trzy Koła naukowe AGH otrzymały nagrody w kategorii "EKOinnowacyjne Koło Naukowe". Studenci skonstruowali m.in. bolid na wodór, łodź solarną i samolot napędzany energią słoneczną.

Audycję przygotowała Ewa Szkurłat

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię