Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Jak wojna i pandemia wpłyną na nierówności edukacyjne przyszłych studentów, w jaki sposób uczelnie realizują wprowadzanie obecnie programy równościowe?

Takie pytania postawiliśmy uczestnikom kolejnego programu z cyklu Godziny rektorskie. Wzięli w nim udział rektorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytetu Ekonomicznego oraz Akademii Sztuk Pięknych.

prof. Stanisław Mazur rektor UE: "Równość jest jedną z tych idei, które kształtują nowoczesne cywilizacje. Jednym z fundamentalnych praw jest prawo do równego traktowania, również w kontekście ekonomicznym"

prof. Jacek Popiel rektor UJ: "Już kilkanaście lat temu rozpoczęliśmy wprowadzanie przepisów dotyczących równości, ale również bezpieczeństwa. Ważniejszy od przepisów jest wzrost świadomości w środowisku. Akcja edukacyjna powinna być ciągłym procesem"

prof. Andrzej Bednarczyk rektor ASP: "Jesteśmy organizmem, który potrzebuje pewnych zasad, ludzie potrzebują wsparcia od regulacji. Wsparcia, nie kagańca. Musimy pracować nad kształtowaniem naszej mentalności"

Autor:
Jacek Bańka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię