W programie wzięli udział rektorzy Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Rolniczego, Akademii Muzycznej oraz Akademii Sztuk Pięknych.

Dziś program prosto z auli AGH.

Prof. Jerzy Lis rektor AGH: "Bez przerwy musimy się uczyć, nie tylko żeby nadążyć, ale wyprzedzać rzeczywistość. To olbrzymie wyzwanie."

Prof. Wojciech Widłak rektor A.Muz.: "Nie bez powodu współczesna młodzież o większości spraw dowiaduje się z kanałów komunikacyjnych Internetu, Uczelnia jest tam coraz mocniej obecna, również, jeśli chodzi o projekty muzyczne, ale też informacje o sukcesach studentów."

Prof.  Sylwester Tabor rektor UR: "Nie mamy wyjścia. Zmiany są tak szybkie, że wykształcenie studenta, to wykształcenie tylko na najbliższą przyszłość. Musimy organizować więc kursy doszkalające, zapisując studentów z całego świata w oparciu o nowoczesne technologie. Jesteśmy skazani na permanentne dokształcanie"

Prof. Andrzej Bednarczyk rektor ASP: "Cyfryzacja narzuciła takie tempo zmian, że muszę zupełnie redefiniować sposób działania uczelni. Z pasją zarządzamy zmianą rzeczywistości"