Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Gen. Waldemar Skrzypczak: Planowana ofensywa rosyjska będzie tą ostatnią

- Teraz jest okienko pogodowe, które pozwala Rosjanom przeprowadzić ofensywę na kierunku zasadniczym: od północy na wschód od Charkowa oraz na kierunku pomocniczym od Mariupolu na Zaporoże w kierunku Dniepru - mówił w Radiu Kraków gen. Waldemar Skrzypczak. Jednocześnie były dowódca wojsk lądowych zastrzegł, że planowana przez Putina ofensywa będzie tą ostatnią, bo Rosja straciła potencjał prowadzenia szeroko zakrojonej ofensywy.

- Żołnierzom ukraińskim potrzeba systemów rakietowych dalekiego zasięgu, samolotów przenoszących pociski manewrujące oraz nowoczesnych czołgów, które pozwolą rozbić wojska rosyjskie z dala od rubieży walki - komentował w  Radiu Kraków były dowódca wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak.  Dodał, że środki, które wojska ukraińskie regularnie przyjmują z Zachodu powinny im wystarczyć do przygotowania kontrofensywy na początku lata i rozcięcia połączenia lądowego Krymu z Rosją, by w ten sposób  zmusić  Władimira Putina do podjęcia rozmów pokojowych na warunkach ukraińskich. 

Były dowódca wojsk lądowych przekonywał, że nie można pozwolić Rosji na odrodzeni się. - Po klęsce, którą Rosjanie poniosą, będą rozpaczliwie szukali kogoś, kto pomoże im zawrzeć pokój, który będzie ich satysfakcjonował. Tej szansy na to im dać nie możemy.  Trzeba armię rosyjską wygonić z terytorium Ukrainy, trzeba Putina i Rosję do końca upokorzyć. Nie ma innej opcji. Jeżeli im teraz odpuścimy oni się odrodzą. Łby im odrosną jak hydrze i dalej będą nam grozić.  Nie wolno do tego dopuścić - przekonywał gen. Skrzypczak. 

Autor:
Joanna Gąska

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię