Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Smoki, krowy i grzybowe ludki.

W Alfabecie kolejna książka "przedświąteczna".  "Jak Winston uratował święta" Zielona Sowa),  to dwadzieścia cztery i pół opowiadania na każdy dzień grudnia Alexa T. Smitha w przekładzie Piotra W. Cholewy. To książka, ale też kalendarz adwentowy, należy ją czytać rozdziałami aż do Wigilii.

Przedstawimy wam też bardzo piękne, wesołe, często zwariowane wiersze Ewy Karwan-Jastrzębskiej z tomu "Krowa kolorowa" (Prószyński i S-ka). Do tych wierszy zaczarowane ilustracje stworzył sam mistrz Józef Wilkoń. O wspólnej pracy oboje opowiedzą w programie. A my polecamy wiersze o krowach marzycielkach, szybkobiegaczkach i pilotkach.

Gościem Alfabetu będzie Marcin Mortka, autor uwielbianego przez dzieci Wikinga Tappiego. Tym razem opowie o swoich nowych bohaterach  z książki "Smok przez płot" (Zielona Sowa), zilustrowanej przez Wojtka Stachyrę.

W Alfabecie wracamy do serii płyt wydanych przez Bajki Grajki "Dzieci dla dzieci". Klasyczne bajki Artura Oppmana czytają na nich najmłodsze głosy. W Alfabecie "Baśń o grzybowych ludkach".


Jak zawsze będzie też recenzja młodej czytelniczki. Basia Dobrowolska opowie o książce Ellen Karlsson "Sznurówka, ptak i ja" (przekład Agnieszka Stróżyk, Zakamarki).

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię