Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Opowieści przedmiotów i zwierzęta architekci

W Alfabecie powędrujemy tym razem do muzeum. Pretekstem jest książka, która powstała dzięki zbiorom Muzeum Narodowego w Krakowie. Ma tytuł "Opowieści przedmiotów czyli bajki podsłuchane w muzeum"'. Napisała ją Jagoda Gumińska-Oleksy, zilustrowała Paulina Wyrt. Jagoda Gumińska-Olekssy  w krakowskim muzeum odpowiada za program edukacyjny i często opowiada dzieciom różne bajkowe historie. teraz możemy je przeczytać, ale też zobaczyć przedmioty o których opowiadają: wachlarz z piór marabuta, buty skórzane z kolekcji Jana Matejki, lustro w złoconej ramie czy stojący zegar szafkowy.

Słuchacze Alfabetu bardzo lubią książki przyrodnicze, a o przyrodzie doskonale opowiada Andrzej Kruszewicz. Tym razem dowiemy się niezwykłych historii budowniczych ze świata zwierząt. jest ich wiele w książce "Zwierzęta architekci" Daniela Nassara i Julio Antonio Blasco (esteri).

Ola Olszanecka opowie o  książce "Elf i dom demonów" Marcina Pałasza (Literatura) i zapewni, że nie jest to historia tylko dla małych czytelników.

Poznaliście już "Jasia i Janczkę" (Dwie Siostry) z pierwszej części audiobooka. Teraz posłuchamy o ich nowych przygodach, napisanych przez holenderska autorkę Annie M.G. Schmidt. Czyta Jarosław Boberek..

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię