Radio Kraków
  • A
  • A
  • A
share

Alfabet na wakacjach 5 sierpnia

Nowy wakacyjny miesiąc i nowe książki w Alfabecie.


W sierpniu nadal dużo będziemy rozmawiać o przyrodzie. Naszym przewodnikiem po świecei drzew jest w tym miesiącu Piotr Socha, który razem z Wojciechem Grajkowskim narysował i napisał arcyciekawą książkę pt. "Drzewa" (Dwie Siostry). W Alfabecie rozmawiamy o drzewach najdziwniejszych, egotycznych, ale tez o tych, które rosną w naszych parkach, ogrodach i na miejskich podwórkach.

Drugi ekspert w sierpniowych Alfabetach to Adam Wajrak. Jego "Wieka księga tropicieli" (Agora), to podręcznik obowiązkowy dla wszystkich wędrowców, podróżników i obserwatorów przyrody. Bo jak mówi autor, każdy może zostać tropicielem, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania.

W Alfabecie recenzja młodej czytelniczki. Tym razem Amelia Oroń poleca książkę Magdaleny Zarębskiej "Leonard w domu" (Debit).

W sierpniu słuchamy fragmentów bardzo śmiesznej serii napisanej i narysowanej przez Andy'ego Riley'a pt. "Król Jaskrawe Gatki" (przekład Maria Jasczurowska, Wydawnictwo Literackie). Fragmenty sepcjalnie dla Alfabetu czyta Tomasz Schimscheiner.

Będzie też coś dla trochę starszych czytelników poszukujących książek przygodowych. Taka jest powieść Ewy Karwan-Jastrzębskiej "Misja Feniks" (Akapit Press). Dzięki niej przeniesiecie się w czasie i traficie do przepięknej Florencji.

Na koniec literatura w wersji audio. W sierpniu słuchamy fragmentów cyklu "Basniobór" Brandona Mulla w przekładzie Rafała Lisowskiego. (WAB i Biblioteka Akustyczna). Fragmenty opowieści o niezwykłej krainie czyta Janusz Zadura.

 

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię