Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wielka akcja szczepień - 4 mobilne punkty w Małopolsce

Od Giewontu aż po Pustynię Błędowską - w ten weekend kolejna wielka akcja szczepień w Małopolsce. W czterech miejscach w województwie działają mobilne punkty szczepień przeciwko Covid-19. Każdy, kto ma wystawione e-skierowanie, może tam przyjąć jednodawkowy preparat Johnson & Johnson. Nie ma konieczności wcześniejszego umawiania się. Sznurek chętnych ustawił się przed namiotami. Jak mówi wojewoda Małopolski Łukasz Kmita - te obrazy pokazują, że organizowanie takich akcji ma sens.

Zakopane, fot. PAP/Grzegorz Momot

Mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita
Na weekendową akcję szczepień zostały przygotowanych w sumie ok. 5 tysięcy szczepionek.
Dodatkowo Na stanowisku Narodowego Funduszu Zdrowia będzie można też bezpłatnie uzyskać Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, a także potwierdzić profil zaufany. Ten jest potrzebny do aktywacji internetowego konta pacjenta dzięki, któremu widoczne są certyfikaty "COVID-19" pozwalające podróżować za granicę."Podobnie zresztą jak Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego ta karta w sytuacji nagłego zachorowania uprawnia nas do korzystania ze świadczeń medycznych na takich samych zasadach, jak byśmy byli obywatelami danego kraju" - mówi Aleksandra Kwiecień z Małopolskiego NFZ.

Stanowisko Narodowego Funduszu Zdrowia na Pustyni Błędowskiej będzie czynne od godziny 10 do 14 w sobotę oraz niedzielę. Na Pustyni Błędowskiej odbył się także piknik rodzinny.
Jak podał w sobotę po południu Małopolski Urząd Wojewódzki, w cztery pierwsze godziny akcji zostało w pełni zaszczepionych 711 osób.
Mówią czekający na szczepienie na Pustyni Błędowskiej

Adresy punktów: 
Pustynia Błędowska w Kluczach - „Róża Wiatrów”,
Szczawnica – obok Dolnej Stacji Kolei Linowej – Promenada,
Krynica-Zdrój – deptak przy pomniku Adama Mickiewicza,
Zakopane – róg ul. Zaruskiego i Krupówki przy poczcie.
Tematy:
Autor:
Tomasz Bździkot

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię