Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Trwa akcja Małopolska bez smogu 2021

Chodzi o to, by przede wszystkim edukować. Wspólna akcja Radia Kraków, Polskiego Alarmu Smogowego i Eko Małopolski rozkręciła się na dobre. W ramach projektu "Małopolska Bez Smogu" od rana można śledzić pomiary pyłu zawieszonego PM 10 w dwóch miejscowościach pod Krakowem: w Czernichowie i Mogilanach.

Fot. Marek Lasyk

Posłuchaj materiału Macieja Skowronka
"To bardzo ważne, by przekonać mieszkańców, którzy jeszcze nie wymienili starych pieców, że należy to zrobić. Dzięki tej akcji pokazujemy naocznie, że ten smog jest widoczny, osadza się na tych płucach, które stoją w centrach miast. Jest to bardzo dobre działanie edukacyjne" - mówi Piotr Łyczko z Departamentu Środowiska w urzędzie marszałkowskim.
Pomiary w Czernichowie i Mogilanach będziemy wykonywać przez najbliższe dwa tygodnie.

Organizatorzy akcji:

RK_logo.jpg (80 KB)

logo.png (22 KB)

Partner główny:

Logo_EKO_H-rgb.png (61 KB)

Akcja prowadzona we współpracy z gminami: Mogilany, Czernichów, Miasto Nowy Targ, Czarny Dunajec, Krynica-Zdrój i Piwniczna-Zdrój.

Tematy:
Autor:
Maciej Skowronek

Opracowanie:
Łukasz Konatowicz

Wyślij opinię na temat artykułu


Zobacz także

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3269171

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię