Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnowska PWSZ Akademią? Władze uczelni ubiegają się o taką zmianę

Wiele wskazuje na to, że już za miesiąc tarnowska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa może stać się Tarnowską Akademią Nauk Stosowanych. Władze uczelni ubiegają się o taką zmianę i złożyły już niezbędne dokumenty.

Fot. P. Topolski

Posłuchaj relacji Marcina Golca
Jak przekonują władze uczelni, to przede wszystkim prestiż związany z dołączeniem do grona tych szkół wyższych, które mogą tytułować się mianem Akademii. Ale nie tylko - bo jak mówiła Radiu Kraków rektor tarnowskiej PWSZ dr hab. Małgorzata Kołpa - dzięki tym zmianom możliwa będzie większa swoboda w procesie kształcenia.
Otrzymamy możliwość kształcenia na kierunkach nauczycielskich. Wcześniej wymagało to posiadania patrona - mówi rektor.
Tym patronem były uczelnie, które nadzorowały naukę na tych kierunkach i jak przyznają władze tarnowskiej uczelni, często skutecznie konkurowały o studenta - właśnie swobodnym procesem kształcenia.

Jeśli PWSZ przekształci się w Akademię, instytucja patrona dla kierunków pedagogicznych nie będzie potrzebna. A to oznacza komfort zarówno dla studentów, jak i wykładowców szkoły.
Tematy:
Autor:
Marcin Golec

Opracowanie:
Ewelina Kołpak

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię