Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Tarnów dostał miliony i nie wie, na co może je wydać

Tarnów dostał 3,5 miliona euro z Funduszy Norweskich, ale na razie nie wie, na co będzie mógł je wydać. Jak wyjaśnia prezydent Roman Ciepiela, początkowo zakładano, że wybrane w konkursie miasta otrzymają po 10 milionów euro. Wniosek na taką kwotę przygotował Tarnów zawierający w sumie aż 87 projektów. Miasto wygrało cały konkurs, ale przez to, że Fundusze Norweskie przyznano większej liczbie samorządów, Tarnów dostał 3 razy mniejszą kwotę, niż zakładał.

fot: Paweł Topolski

Posłuchaj Rafała Kościenia z UMT Tarnowa oraz prezydenta Ciepieli o projektach, które wygrały konkurs Funduszu Norweskich na "Rozwój Lokalny"
- Postaramy się zrealizować maksimum tego, co zostało uzgodnione ze stroną społeczną. Część inwestycyjną być może weźmiemy na własne barki. Nie zrezygnujemy w ten sposób z aktywności ludzi. Musimy jednak uzgodnić to z ministerstwem. Nie sądzę, żeby była dowolność. Warunki dla wszystkich 29 miast będą pewnie bardzo podobne - mówi prezydent Roman Ciepiela.

Prezydent Tarnowa dodaje, że z Funduszy Norweskich Tarnów chciał stworzyć m.in. Centrum Dialogu w tzw. Pałacyku Strzeleckim, Centrum Usług Społecznych w dawnym domu dziecka przy ulicy Brodzińskiego oraz Centrum Usług Wspólnych na Kapłanówce. Roman Ciepiela podkreślił, że wniosek miasta zawierał też szereg mniejszych projektów i pomysłów m.in. tarnowskich restauratorów, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych oraz np. PWSZ.
Autor:
Bartłomiej Maziarz

Opracowanie:
Krzysztof Orski

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię