- Tak po cichu liczymy, że uda się uzyskać decyzję ZRiD w III kwartale tego roku. Mamy nadzieję, że będzie to początek III kwartału. Nie chcę jednak ostatecznie mówić, który to będzie miesiąc. W związku z tym prace rozpoczną się w drugiej połowie tego roku - wyjaśnia w rozmowie z Radiem Kraków, dyrektorka Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie, Katarzyna Węgrzyn - Madeja.

Jedno jest pewne, budowa łącznika autostrady z Mościcami musi się zakończyć do czerwca 2023 roku, bo tego wymaga unijne dofinansowanie. Nowa droga oraz most na Dunajcu powstaną na wprost zjazdu z autostrady w Wierzchosławicach.

Przypominamy: Jest wreszcie umowa na budowę łącznika A4 z Mościcami

Przeczytaj: Budowa łącznika autostrady A4 z Mościcami powinna ruszyć na wiosnę

Inwestycja razem z wykupami gruntów oraz nadzorem inwestorskim ma kosztować około 155 milionów złotych. Większość to dofinansowanie unijne.

Wykonawca, czeska firma Metrostav, na razie nie zgłaszał do Zarządu Dróg Wojewódzkich, żeby miał mieć problem z budową drogi oraz mostu ze względu na niespodziewane zamknięcie mostu w Ostrowie jesienią 2019 roku.

Tymczasem obudowa mostu w Ostrowie powinna rozpocząć się w maju i potrwać co najmniej do końca roku.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Bartłomiej Maziarz/ko