Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Spalony młyn Szancera w centrum Tarnowa nie grozi zawaleniem

  • Tarnów
  • date_range Wtorek, 2015.04.07 12:13 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:22 )
Jak dowiedziało się Radio Kraków, nadzór budowlany zezwolił na wejście na teren pogorzeliska strażakom, policjantom i właścicielowi. Nie potwierdziły się wstępne informacje o tym, że ściany budynku po pożarze są w fatalnym stanie i grożą katastrofą budowlaną.

Fot. Paweł Topolski

Tarnów: zabytkowy budynek młyna grozi katastrofą budowlaną, fot. P. Topolski
Pożar młyna Szancera w Tarnowie, fot. Piotr Derlaga

Sam obiekt nie grozi zawaleniem, natomiast są w nim elementy, które taką groźbę stwarzają. Najpierw trzeba je uprzątnąć - mówi Roman Górski powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Tarnowie.

W środę na teren pogorzeliska wejdzie policja, by przeprowadzić własne oględziny. Policjanci dostali już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa od właściciela tego obiektu. On sam w rozmowie z dziennikarką Radia Kraków przyznał, że nie chce sprawy komentować aż do momentu jakichkolwiek ustaleń policjantów.

Właściciel po uprzątnięciu elementów niebezpiecznym będzie musiał zlecić ekspertyzę młynu, która ma dać odpowiedź, co dalej z tym miejscem.


Pożar w opustoszałym i niszczejącym od lat budynku został zauważony w niedziele około godziny 2 w nocy. Ogień natychmiast się rozprzestrzenił i cały budynek dawnego młyna Szancera stanął w płomieniach. Około godziny 3:30, 60 strażakom z całego regionu udało się opanować pożar budynku. Dogaszali go jednak jeszcze do godzin popołudniowych.

Więcej

 

Agnieszka Wrońska, jgk

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię