Na placu budowy trwają ostatnie prace wykończeniowe, a cała konstrukcja ścieżki jest już gotowa. Otwarcie ścieżki zaplanowane jest na lipiec.
Nam jednak udało się już przespacerować ciężkowicką ścieżką w koronach drzew. Naszą reporterkę Agnieszkę Wrońską oprowadził po niej burmistrz Ciężkowic Stanisław Kuropatwa.
Można więc będzie już sierpniowe urlopy planować na Pogórzu Ciężkowickim. Dodajmy, że tuż w pobliżu ścieżki działa już Park Zdrojowy, znajduje się tam również uwielbiane przez Małopolan Skamieniałe Miasto. Gmina musi jednak jeszcze popracować nad infrastrukturą drogową — teraz jest na etapie przetargu na remont parkingu w pobliżu ciężkowickiej ścieżki w koronach drzew.
Pierwszego przetargu nie udało się rozstrzygnąć. Z całą pewnością będzie tam na początku brakowało miejsc parkingowych — gmina planuje przygotować ich około 40, liczy jednak, że właściciele prywatnych terenów dookoła zdecydują się je wynajmować na ten cel. 
Władze gminy szukają też środków na remont dróg dojazdowych do ścieżki. Wejście będzie biletowane, ale nie ustalono jeszcze stawek biletów.