Proces biskupa Andrzeja Jeża rozpocznie się w przyszłym roku. Na posiedzeniu organizacyjnym ustalono pierwsze szczegóły związane z tym bezprecedensowym procesem.
- Na posiedzeniu prokurator i obrońcy poczynili ustalenia, które zaakceptował sąd. Następnie skierował sprawę na rozprawę. Jest 6 terminów rozpraw od 18 lutego 2026 r. do 15 kwietnia 2026 r. Świadków do przesłuchania jest 10. Na pierwszym terminie będzie przesłuchiwany oskarżony. Wszystko wskazuje na to, że proces będzie jawny - mówi Małgorzata Stanisławczyk-Karpiel, rzeczniczka sądu okręgowego w Tarnowie.
Biskup tarnowski nie przyznaje się do winy. Nie ma też sobie nic do zarzucenia. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Proces biskupa Jeża miał się rozpocząć w kwietniu 2025 roku, ale się opóźnił, bo trzeba było zmienić sędziego referenta. Poprzednia pani sędzia przez dłuższy czas przebywała na zwolnieniu lekarskim.