Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pendolino tak szybko jechało, że nie zatrzymało się na stacji w Tarnowie

Wtorkowy pociąg Pendolino przejechał stacje w Tarnowie, na której powinien się zatrzymać. Jakież było zdziwienie pasażerów, którzy we wtorek przed godziną 21 czekali już przy drzwiach pociągu, żeby z niego wysiąść na tarnowskim dworcu, gdy pociąg Intercity Pendolino z Gdyni do Rzeszowa jak gdyby nigdy nic przejechał stację i zatrzymał się kilkaset metrów dalej. Jak się okazało, powrót pociągu na stację nie jest wcale taką prostą rzeczą.

fot. Paweł Topolski

posłuchaj relacji pasażera

"Stałem już przy drzwiach wyjściowych i nagle ze zdumieniem zauważyłem, że pociąg mija nasz dworzec w Tarnowie. Wyjechał ze stacji i zatrzymał się. Jak się dowiedzieliśmy, powody takiego ominięcia stacji muszą być zbadane przez specjalną komisję. Szczęśliwie decyzje PKP Intercity jak rozumiem, były szybkie i pociąg wycofał na dworzec". - relacjonuje w rozmowie z Radiem Kraków prezes Stowarzyszenia Miasta w Internecie Krzysztof Głomb, który jechał pociągiem z Warszawy do Tarnowa. 

Cała sytuacja miała trwać około 30 minut. Spółka Intercity w odpowiedzi na informacje Radia Kraków na platformie X o zdarzeniu napisała, że "Zdarzenie wyjaśni specjalnie powołana komisja z udziałem naszych pracowników i zarządcy infrastruktury. Nie było zagrożenia bezpieczeństwa pasażerów. Podróżni, po uzyskaniu zgody na wycofanie pociągu do stacji Tarnów, przesiedli się do innego naszego pociągu i kontynuują podróż".

Będzie specjalna komisja, żeby to wyjaśnić

Nie było zagrożenia  bezpieczeństwa pasażerów, a w wyniku hamowania żaden z pasażerów nie ucierpiał. W sprawie zatrzymania pociągu  poza stacją w Tarnowie została powołana komisja, która bada zdarzenie - powiedział rzecznik prasowy PKP Intercity Cezary Nowak

Pendolino nie zatrzymało się na stacji w Tarnowie. PKP Intercity powołało specjalną komisję, żeby to wyjaśnić

Cezary Nowak przyznał, że nie pamięta podobnej sytuacji, żeby pociąg przejechał stacje, na której miał się zatrzymać. Dodał, że "takie przypadki praktycznie się nie zdarzają".

Autor:
Bartłomiej Maziarz

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię