Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Firmy, które budowały autostradę zniszczyły drogę

  • Tarnów
  • date_range Środa, 2012.08.01 15:15 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 05:11 )
Chodzi o trasę w Nowej Jastrząbce- droga zniszczona została przez budowlańców, którzy pracowali na odcinku od Tarnowa do Dębicy.

fot. http://www.a4tarnow-rzeszow.pl


Kilkanaście dni temu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała umowę z konsorcjum firm budujących ten odcinek A4. Firmy zeszły z placu budowy ale drogi nie naprawiły .

Tarnowskie starostwo, które jest zarządcą trasy zamierza w sprawie interweniować w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ta bowiem jest gwarantem umowy podpisanej przez samorząd z wykonawcą. GDKiA zgodnie z umową zapewniła, że nie wypłaci wykonawcy należności za ostatnią fakturę jeśli droga nie będzie naprawiona.

"Na chwilę obecną stan drogi jest fatalny - przyznaje starosta tarnowski Mieczysław Kras. "Droga powiatowa zamieniła się w drogę żwirową z dziurami, na której osobowe auto po prostu się wiesza. Zniszczono też i nie poprowadzono właściwie cieków wodnych. Gdy spadnie większy deszcz, mieszkańców zostaną zalani" - alarmuje starosta.

Samorząd w związku z tym, że mieszkańcy maja bardzo utrudniony dojazd do swoich domów, rozpoczął na własny rachunek równanie i wstępną naprawę drogi. Prace kosztować będą budżet starostwa ok. 40 tysięcy zł.

(Agnieszka Wrońska)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię