Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Dzięki zdjęciu rentgenowskiemu policjanci odkryli, kto porzucił śmieci na polu

Zdjęcie rentgenowskie z nazwiskiem członka rodziny doprowadziło policjantów z Tarnowa (Małopolskie) do mężczyzny, który wywiózł stertę śmieci na pola i tam je porzucił. Grozi mu za to do 5 tysięcy złotych grzywny, a także nawiązka nałożona przez sąd.

fot: KWP

Jak poinformował w środę rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, sprawcą okazał się 24-letni mieszkaniec podtarnowskiego Skrzyszowa, który na początku wiosny porządkował poddasze swojego domu i wywiózł stertę odpadów porzucając je w polach.

Początkowo mężczyzna zaprzeczał wszystkiemu. Kluczowym dowodem okazało się zdjęcie rentgenowskie z nazwiskiem członka rodziny znalezione w porzuconych śmieciach. Po jego okazaniu mężczyzna przyznał się do winy.

Policjant przypomniał, że za wyrzucenie śmieci na polnym gruncie grozi mu do 5 tysięcy złotych grzywny oraz kara nagany. Sprawca musi się także liczyć z nawiązką, którą nałoży na niego sąd. Mężczyzna zobowiązał się pokryć koszty wywozu odpadów, które zmuszona była ponieść gmina.
Autor:
Polska Agencja Prasowa

Opracowanie:
Beata Penderecka

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię