Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Były burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz skazany

  • Tarnów
  • date_range Czwartek, 2013.11.21 09:17 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:41 )
Sąd skazał Karasiewicza na pół roku więzienia. Swój wyrok uzasadnił tym, że były burmistrz Ryglic podpisał niekorzystaną dla gminy umowę na remont budynku OSP w Joninach.

mat. BIP Gminy Ryglice


Sąd uznał, że Bernard Karasiewicz zgodził się na mniejszy zakres prac niż chciała tego gmina, wypłacał zawyżone wynagrodzenia firmie budowlanej oraz naraził gminę na dodatkowe koszty . Wraz z burmistrzem przed sądem stanęło też innych osób 13 osób, w tym urzędnicy z Ryglic, członkowie komisji przetargowych, przedstawiciel Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego oraz inspektora nadzoru budowlanego.

Inwestycje, za realizację których zostali oskarżeni, były w latach od 2003 do 2008. W większości przypadków pracownicy zostali jednak uniewinni. Karasiewicz został skazany na pół roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata. Ma też zapłacić dwie grzywny po 3 tys. zł , m.in. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym.

Wyrok jest nieprawomocny - Bernard Karesiewicz będzie się od niego odwoływał. Jeśli jednak mu się to nie uda, to jak sam przyznał, straci obecne stanowisko szefa Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie.

(Bartłomiej Maziarz/eo)

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

917766

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię