Pierwsza połowa nie była zbyt interesująca. Cracovia zgodnie ze swoją taktyką starała się długo utrzymywać przy piłce a Zawisza nastawił się na kontry. Na pierwszą groźną akcję musieliśmy poczekać aż do 17 minuty. Właśnie wtedy Cracovia powinna objąć prowadzenie. Kosanović zdecydował się zagrać długą piłkę w kierunku Boljevicia. Ten znakomicie zabrał się z piłką, ściął w pole karne, ale sytuacji sam na sam z Wojciechem Kaczmarkiem zachował się bardzo źle. Strzelił prosto w golkipera gospodarzy, który jeszcze niedawno reprezentował barwy Pasów.

Niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić na podopiecznych Wojciecha Stawowego już 10 minut później. Wójcicki otrzymał niezłe, prostopadłe podanie, ale za daleko wypuścił sobie piłkę, do której szybciej dopadł Krzysztof Pilarz, czym uratował swój zespół przed stratą bramki. Po kolejnych 10 minutach znowu groźnie zaatakowali bydgoszczanie. Vasconcelos dobrze wyskoczył na piątym metrze do dośrodkowania, wygrał pojedynek główkowy z obrońcami Cracovii, ale jego strzał końcami palców wybił Pilarz.

Na odpowiedź Cracovii nie musieliśmy długo czekać. Już trzy minuty później potężnie z rzutu wolnego uderzył Kosanović, ale piłkę lecącą tuż przy słupku odbił Kaczmarek. Do końca pierwszej połowy nic ciekawego już się nie stało. Wszyscy mieli nadzieje, że druga połowa przyniesie większe emocje.

Tak też się stało, ale z obrotu spraw cieszyć się mogli wyłącznie kibice z Bydgoszczy. Mimo wszystko pierwszą dobrą akcję przeprowadziła Cracovia. W 53 minucie sam na sam z Kaczmarkiem wyszedł Dawid Nowak, ale zamiast strzelać to ten próbował mijać bramkarza gospodarzy. Ostatecznie bydgoszczanin wybił piłkę spod nóg napastnika Pasów.

W 60 minucie meczu padła pierwsza bramka dla Zawiszy. Pilarz odbił przed siebie strzał Masłowskiego, do piłki dopadł Vasconcelos i spokojnie umieścił piłkę w siatce. Osiem minut później było już 2-0. Po rzucie rożnym piłka wyleciała przed pole karne, gdzie z pierwszej piłki huknął Ziajka. Pilarz nawet nie ruszył się w kierunku futbolówki.

Do końca meczu oba zespoły próbowały atakować. Najlepszą sytuacją miał Dudzic, po którego strzale piłka trafiła w poprzeczkę. Chwilę później do bramki trafił Adam Marciniak, ale sędzia niesłusznie odgwizdał pozycję spaloną. Swoje szanse w końcówce miał także Zawisza, ale marnowali je kolejno Carlos i dwa razy Masłowski.

Tym samym Zawisza zanotował pierwsze zwycięstwo po powrocie do ekstraklasy. Cracovia przegrała drugi mecz z rzędu i powoli jej sytuacja robi się nieciekawa.

Tak relacjonowaliśmy to spotkanie:

ZAWISZA Bydgoszcz 2 - 0 CRACOVIA

1-0 Vasconcelos (60')
2-0 Ziajka (68')

Skład Zawiszy: Wojciech Kaczmarek - Sebastian Ziajka, Andre Micael-żk, Łukasz Skrzyński, Igor Lewczuk - Jakub Wójcicki, Michał Masłowski - żk, Hérold Goulon, Kamil Drygas- żk, Piotr Petasz -żk (62' Carlos) - Bernardo Vasconcelos- żk

Skład Cracovii: Krzysztof Pilarz - Adam Marciniak, Mateusz Żytko, Milos Kosanović, Paweł Jaroszyński (46' Damian Dąbrowski) - Marcin Budziński, Sławomir Szeliga, Łukasz Zejdler (67' Dudzic), Vladimir Boljević (67' Ntibazonkiza), Sebastian Steblecki - żk - Dawid Nowak

17.25 KONIEC MECZU. Cracovia przegrywa z Zawiszą Bydgoszcz 2-0.

94' Zmiana na zyskanie czasu. Za Goulona wchodzi Dudek.

93' Masłowski mógł przypieczętować sukces Zawiszy, ale z 10 metrów strzelił wysoko nad bramką Pilarza!

93' Wójcicki nie doszedł do dobrego podania od Carlosa.

92' Strzał Dudzica pewnie łapie Kaczmarek.

90' Sędzia doliczył 4 minuty do drugiej połowy.

90' Zmiana. Za Vasco wchodzi Hermes.

89' Nieudana indywidualna akcja Dudzica.

87' Żółta kartka także dla Masłowskiego.

87' Marciniak huknął na wiwat bardzo daleko od światła bramki.

85' Steblecki ukarany żółtą kartką.

83' Rozruszała nam się gra w drugiej połowie.Tym razem uderzał Goulon, ale obok bramki.

81' A teraz powinno być 3-0! Carlos w idealnej sytuacji strzela obok słupka!

80' Marciniak trafia do siatki, ale sędziowie sygnalizują pozycję spaloną. Powtórki pokazują jednak co innego!

78' Było groźnie! Masłowski wpadł w pole karne z lewej strony, mocno uderzył, ale dobrze zachował się Pilarz i wybił piłkę na rzut rożny!

77' Na spalonym Saidi. Nie będzie zagrożenia dla bramki gospodarzy.

76' Kolejna szansa dla Zawiszy. Ładna akcja Masłowskiego, ale poradzili sobie krakowianie.

75' Niezłe dośrodkowanie Marciniaka,ale Dudzic strzelił obok bramki.

72' AJJ! Mogła paść kontaktowa bramka!! Dudzic wyszedł sam na sam,ale trafił tylko w poprzeczkę!

71' W ciągu 10 minut Zawisza przechylił bardzo mocno szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Krakowianie są w tarapatach.

68' GOL! Niestety już 2-0. Czego nie dał rady zrobić Drygas to zrobił Ziajka. Bardzo ładny strzał z 20 metrów. Pilarz się nawet nie ruszył.

68' Mogło być 2-0! Pilarz z trudem obronił strzał Drygasa!!

67' Podwójna zmiana w Cracovii. Saidi zmienił Boljevicia a Dudzic Zejdlera.

66' Kolejny raz do piłki nie dochodzi Nowak. Tym razem za mocno podawał Budziński.

65' Zbyt mocna piłka do Nowaka. Przejął ją Kaczmarek.

64' Niewykorzystana sytuacja Nowaka boleśnie zemściła się na Cracovii. Czy Pasy jeszcze się podniosą?

62' Zmiana w Zawiszy. Schodzi Petasz a wchodzi Carlos

60' GOL! Niestety Cracovia traci bramkę. Strzelcem jest Vasconcelos.

56' Cracovia chce iść za ciosem, ale dobrze się bronią gospodarze. Tymczasem na trybunach zostały odpalone race.

53' Dlaczego nie ma bramki?? Nowak wychodzi sam na sam, ale zamiast strzelać to próbował mijać Kaczmarka, który wybił mu piłkę spod nóg!!

52' Spore zamieszanie w polu karnym Cracovii, ale ostatecznie od bramki zacznie Pilarz.

51' Faul Budzińskiego na Masłowskim. Będzie okazja ze stałego fragmentu gry dla Zawiszy.

50' Żółta kartka dla Drygasa. za faul na Stebleckim

49' Przyblokowany strzał Drygasa zza pola karnego. Bez kłopotów radzi sobie Pilarz.

48' Kibice Zawiszy prezentują sektorówkę w klubowych barwach.

47' Cracovia ciągle utrzymuje się przy piłce. Niezmienna jest taktyka Wojciecha Stawowego.

46'Zaczynamy drugą połowę! Grę wznowili piłkarze Zawiszy!

16.33 Zmiana w drużynie Pasów. Na boisku melduje się Dąbrowski w miejsce Jaroszyńskiego.

16.32 Piłkarze wracają na boisko. Za chwile wznawiamy grę.

16.17 Koniec pierwszej połowy. Do przerwy mamy w Bydgoszczy remis 0-0.

46' Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej połowy. W tym czasie Petasz spróbował uderzenia, ale było ono bardzo niecelne.

45' Nieporozumienie między Stebleckim i Marciniakiem. Piłka wyszła poza pole gry.

44' Pilarz główkował na granicy pola karnego. Skuteczna interwencja, nie będzie zagrożenia

42' Kolejny raz ucierpiał Szeliga. Tym razem winowajcą Goulon.

41' Dobra główka Żytki po rzucie rożnym, ale broni Kaczmarek.

40' Żółta kartka dla Micaela.

39' KOSANOVIĆ! Uderzył z 30 metrów tuż przy słupku, ale Kaczmarek końcami palców wybił piłkę!

38' Steblecki faulowany przed polem karnym Zawiszy. Będzie szansa na uderzenie.

36' Ależ szansa dla Zawiszy! Znakomita piłka do Vasco, który uderzył głową, ale piłke końcami palców wybił Pilarz!! Cracovia ma wiele szczęścia!

35' Nie powala z nóg poziom dzisiejszego spotkania. Brakuje składnych akcji z obu stron.

33' Mocne uderzenie Ziajki zza pola karnego, ale spokojnie łapie Pilarz.

31' Źle zabrał się z piłka Jaroszyński i Cracovia straciła piłkę.

29' Vasco poturbował najpierw Szeligę a później Zejdlera. Będzie rzut wolny dla Pasów.

28' Dla odmiany, teraz to Zawisza częściej utrzymuje się przy piłce,ale podobnie jak w przypadku Cracovii -niewiele z tego wynika.

26' Pilarz wyciąga w ostatniej chwili piłkę spod nóg Wójcickiego!!

24' Kosanović do spółki z Żytką postrzymują kontrę Zawiszy.

23' Petasz faulowany przez Stebleckiego z boku pola karnego. Będzie szansa dla gospodarzy.

21' Marciniak łatwo poradził sobie z Masłowskim. Posiadanie piłki 61% dla Cracovii i 39% dla Zawiszy.

20' Sporo chaosu w środkowej strefie boiska. Żaden z zespołów nie może się dłużej utrzymać przy piłce,

18' Żółtą kartką ukarany został Petasz za faul na Stebleckim.

17' Powinno być 1-0 dla Cracovii! Kosanović podaje doskonałą piłkę do Boljevicia, ale ten strzelił prosto w Kaczmarka w sytuacji sam na sam!

16' Masłowski dobrze oddał piłkę Drygasowi, który uderzył z 20 metrów. Piłka o metr minęła słupek bramki Cracovii. Było groźnie.

15' Kosanović strzelił z 40 metrów, ale bardzo niecelnie.

14' Zbyt mocna piłka do Wójcickiego i od autu zaczyna Cracovia.

13 ' Pierwszy strzał Zawiszy. Głową uderzał Vasco, ale piłka spadła na górną siatkę bramki Pilarza.

12' Cracovia ciągle przy piłce a Zawisza nadal czeka na kontrę.

10' Nieźle zapowiadała się kolejna akcja Pasów, ale na spalonym złapany został Zejdler.

9' Szeliga zdecydował się na strzał z 30 metrów. Bardzo mocne uderzenie leciało jednak w środek bramki i spokojnie piłkę złapał Kaczmarek.

7' Cracovia w natarciu, ale na razie nic z tego nie wychodzi. Pierwsza akcja Zawiszy, ale Wójcicki wyszedł z piłką za linię końcową.

6' Zbyt mocne zagranie do Nowaka i piłka w rękach bramkarza Zawiszy.

4' Źle przyjął sobie piłkę Nowak w polu karnym Zawiszy. Tylko rzut rożny dla Pasów. Po kornerze zamieszanie pod bramką Kaczmarka, ale nie ma gola. Od wykopu zaczyna bramkarz gospodarzy.

3' Próba kombinacyjnej akcji Boljevicia ze Stebleckim, ale ostatecznie górą obrońcy Zawiszy.

2' Spokojnie rozgrywa piłkę Cracovia, ale głównie na własnej połowie. Zawisza gra wysokim pressingiem,co okazuje się skuteczne.

1' Zaczynamy mecz! Pierwsza piłka dla zespołu Cracovii!

15.27 Sędzia Szymon Marciniak z Płocka wyprowadza obie jedenastki na murawę. Za chwilę początek spotkania.

15.20 Jest to pierwsze sobotnie spotkanie w Ekstraklasie. Przypomnijmy: wczoraj zostały rozegrane dwa mecze. Widzew Łódź zremisował z Podbeskidziem Bielsko Biała 1-1 a Wisła Kraków pokonała na własnym stadionie gliwickiego Piasta 3-0.

15.15 Oba zespoły bardzo dobrze się znają z boisk 1. ligowych. W poprzednim sezonie Cracovia stawała naprzeciwko Zawiszy trzykrotnie. W Pucharze Polski górą była Cracovia, która wygrała 2-0. W lidze padł idealny remis. Oba zespoły wygrywały na własnych boiskach w stosunku 3-1.

15.10 Ławka rezerwowych Cracovii: Perdijić, Ntibazonkiza, Danielewicz, Kita, Dudzic, Dąbrowski, Kapustka

15.08 Ławka rezerwowych Zawiszy Bydgoszcz: Witan, Strąk, Dudek, Kuklis, Hermes, Gevorgyan, Carlos

15.05 Zapraszamy do śledzenia relacji "minuta po minucie". Do rozpoczęcia meczu Zawiszy z Cracovią pozostało około 25 minut.