Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Włosi zachwyceni nową atrakcją Wieliczki

  • Sport
  • date_range Środa, 2012.06.13 16:36 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 06:49 )
Przedstawiciele piłkarskiej reprezentacji Włoch odsłonili nową atrakcję turystyczną Wieliczki. Orkiestra i tłum widzów przywitał min. trenera kadry Italii Cesare Prandelego.

fot. Kuba Niziński

Posłuchaj Włosi na rynku w Wieliczce
Na rynku w Wieliczce oficjalnie pokazano jedno z największych na świecie malowideł trójwymiarowych. Niezwykły obraz ma ponad 300 metrów kwadratowych. Spoglądając na niego ma się wrażenie, że zagląda się w głąb kopalni soli.

Nowo powstała atrakcja turystyczna Wieliczki była skutecznie przez kilka ostatnich tygodni ukrywana, zarówno przed mieszkańcami jak i turystami. Trójwymiarowy obraz „Solny Świat”, który powstał na płycie Rynku Górnego jest największym tego typu malowidłem 3D w Polsce i najprawdopodobniej drugim pod względem wielkości malowidłem na świecie. Solny Świat swoją powierzchnią ustępuje tylko londyńskiemu „Reebok CrosFir – 3D Street Art.”. Autorem malowidła w Wieliczce jest Ryszard Paprocki.

Tego typu malowidła ze względu na zniekształcenie obrazu podlegają specyficznej perspektywie, przez co są bardzo trudne w realizacji. Wielicki obraz 3D powstał techniką opartą na nowoczesnej chemii. Dzięki temu malowidło ma być odporne na polskie warunki klimatyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

KN


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię