W meczu kończącym czternastą kolejkę spotkań w pierwszej lidze Sandecja Nowy Sącz grała w Olsztynie ze Stomilem i wygrała 2:1 i coraz pewniej czuje się w czołówce tabeli.

Prowadzenie sądeczanom dał już w trzeciej minucie Maissa Fall. Po 15 minutach było już 2:0 po golu Damira Sovsica. Później kontaktową bramkę strzelili gospodarze, ale sądeczanie nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa, a trener Sandecji Dariusz Dudek mógł mówić o udanym rewanżu za pucharową porażkę sprzed miesiąca.

Liderem rozgrywek jest Widzew Łódź, który ma pięć punktów przewagi nad Miedzią Legnica, siedem nad Koroną Kielce i osiem nad Sandecją. W dodatku sądeczanie mają przecież jeszcze jeden zaległy mecz - ze Skrą Częstochowa.

Stomil Olsztyn - Sandecja Nowy Sącz 1:2 (0:2).

Bramki: 0:1 Maissa Fall (3), 0:2 Damir Sovsic (15), 1:2 Patryk Mikita (82). Bramkarz Sandecji Dawid Pietrzkiewicz obronił w 82. min. rzut karny wykonywany przez Mikitę. Napastnik Stomilu zdobył gola po dobitce.

Żółta kartka - Stomil Olsztyn: Jakub Tecław, Mervielle Fundambu. Sandecja Nowy Sącz: Maissa Fall, Robert Janicki, Sebastian Rudol, Damir Sovsic.

Sędzia: Piotr Urban (Warszawa). Widzów: 717.