Piłkarska reprezentacja Polski zremisowała z Rosją 1:1 (1:1) w towarzyskim meczu we Wrocławiu. To był przedostatni sprawdzian biało-czerwonych przed mistrzostwami Europy. 8 czerwca zmierzą się jeszcze z Islandią w Poznaniu.

Już wcześniej wiadomo było, że zagramy w nieco eksperymentalnym składzie, ale trener Paulo Sousa poszedł dalej, niż można było przypuszczać. W bramce Łukasz Fabiański, czwórka obrońców to Tomasz Kędziora, Michał Helik, Kamil Piątkowski i Tymoteusz Puchacz, w środku pola Przemysław Frankowski, Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich i Dawid Kownacki, a w ataku Karol Świderski i Jakub Świerczok.

Polacy zaczęli bardzo dobrze, w 4. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Klicha Przemysław Frankowski odegrał w szesnastce piłkę do Jakuba Świerczoka, a ten trafił przy słupku. Po 20 minutach oddaliśmy jednak inicjatywę rywalom, w 21. po centrze Gołowina Dziuba zaabsorbował uwagę naszych obrońców, a Karawajew uprzedził Puchacza, Fabiański nie interweniował zbyt pewnie i był remis. Później to raczej Rosjanie prowadzili grę. Najlepsze sytuacje dla biało-czerwonych mieli Świerczok uderzający niemal z narożnika pola karnego tuż obok spojenia słupka z poprzeczką i Świderski po zagraniu Klicha. Tuż przed przerwą groźną akcją popisał się Dziuba wdzierający się między dwóch naszych obrońców, ostatecznie jednak Polakom udało się go powstrzymać.

W drugiej połowie nie było już zbyt wielu groźnych sytuacji, a w końcowych 20 minutach grę naszej reprezentacji zdecydowanie ożywiły zmiany, zwłaszcza wejście Jóźwiaka, który popisał się serią groźnych, szybkich akcji, jednak bez bramkowego efektu.

Polska - Rosja 1:1 (1:1).

Bramki: dla Polski - Jakub Świerczok (4); dla Rosji - Wiaczesław Karawajew (21).

Żółte kartki: Rosja - Andriej Semenow, Fiedor Kudriaszow.

Sędzia: Marco Guida (Włochy). Widzów: 19 297.

Polska: Łukasz Fabiański – Tomasz Kędziora (57. Bartosz Bereszyński), Michał Helik, Kamil Piątkowski (57. Jan Bednarek), Tymoteusz Puchacz – Przemysław Frankowski (80. Karol Linetty), Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (70. Kacper Kozłowski), Dawid Kownacki (57. Kamil Jóźwiak) – Jakub Świerczok, Karol Świderski (67. Jakub Moder).

Rosja: Anton Szunin (63. Matwiej Safonow) – Andriej Semenow (46. Igor Diewiejew), Fiedor Kudriaszow, Georgij Dżikija - Wiaczesław Karawajew, Magomed Ozdojew (57. Maksim Mukin), Roman Zobnin, Aleksiej Miranczuk (63. Rifat Żamaletdinow), Aleksandr Gołowin, Daler Kuziajew (67. Jurij Żyrkow) - Artiom Dziuba (67. Anton Zabołotny).