Dzięki zwycięstwu 3-1 nad Miedzią w Legnicy oraz korzystnym wynikom w pozostałych spotkaniach piłkarze Cracovii po sezonie pokuty wracają do grona Ekstraklasowiczów. Krakowianie aby awansować musieli liczyć nie tylko na siebie, ale także, na to, że swoich spotkań nie wygrają rywale Zawisza i Termalica. Bydgoszczanie bez większych problemów pokonali jednak Polonię Bytom 4-0. "Furtkę" do najwyższej klasy rozgrywkowej krakowianom otworzyli zawodnicy z Niecieczy, którzy w najważniejszym spotkaniu w sezonie przegrali w Świnoujściu z Flotą aż 1-4. Fanom "Słoików" będzie trudno pogodzić się z porażką w drugim kolejnym sezonie. Tym razem Termalice zabrakło jednego punktu.

Krakowianie misję AWANS rozpoczęli najlepiej z rywalizujących o Ekstraklasę czterech drużyn. Już w 3. minucie na prowadzenie wyszli dzięki bramce z karnego w wykonaniu Bojlevicia. Prowadzenie w ten sam sposób Czarnogórzec podwyższył 20 minut później. Potem dwie szansy z karnego miał także Grzegorzewski, który zdołał wykorzystać "11" tylko w drugiej próbie. Kwadrans przed końcem wynik ustalił wprowadzony chwile wcześniej Dudzic.

Nie byłoby jednak awansu dla Cracovii, gdyby nie pomoc Floty. Termalica w 35. minucie objęła prowadzenie po strzał Rybskiego  i była wówczas pewna gry w ekstraklasie. Jednak jeszcze przed przerwą straciła gola. Wynik 1:1 nadal dawał awans klubowi z Niecieczy. Flota w drugiej odsłonie zagrała jednak kapitalnie. Strzeliła trzy gole i wygrała 4:1. Trzeba jednak dodać, że piłkarze Floty mogli zwyciężyć dużo wyżej, a to pozwoliłoby im na awans. Tak się jednak nie stało.

W I lidze pozostaje beniaminek z Brzeska. Okocimski w ostatniej kolejce utrzymał w bezpośrednim starciu z Wartą 15. lokatę i tym samym w obliczu braku licencji dla Polonii Warszawa, pozostaje na kolejny sezon na zapleczu Ekstraklasy. Obie bramki w decydującym starciu zdobył dla Okocimskiego Smółka. CO ciekawe, było to pierwsze zwycięstwo "Piwoszy przed własną publicznością.

'58 Bocian (0-2)

18:56 Koniec meczu! Cracovia wraca do Ekstraklasy!!!! Wraz z nią awansuje Zawisza Bydgoszcz!

'90+5 GOL! Flota prowadzi już 4-1 !!! Zdobywcą bramki Sebastian Olszar

'90+3 Koniec meczu w Brzesku. Okocimski wygrywa 2-0 z Wartą i pozostaje w I Lidze!

'90+3 Koniec meczu w Legnicy. Cracovia wygrywa 3-1!

'90+2 Aż 5 minut dolicza sędzia w spotkaniu Floty z Termaliką. Koniec meczu w Bytomiu. Zawisza już fetuje

'90 Końcowe minuty w spotkaniach w Świnoujściu i Legnicy. Cracovia coraz bliżej powrotu do piłkarskiej elity

'89 Nieprawdopodobne emocje w meczu w Świnoujściu. PIłkarze Termaliki są podłamani i chyba przestali już wierzyć w awans. Flota prowadzi 3-1 i nadal ostro ostrzeliwuje bramkę strzeżoną przez Sebastiana Nowaka

'85 GOL! Czwarty gol zdobywa Zawisza. W tej chwili to bydgoszczanie wygrywają I ligę ,a na drugim miejscu jest Cracovia

'84 GOL!!! Flota zdobywa bramkę , która jest wodą na młyn Cracovii! Bramkę zdobył Spiaczka.

'82 Pawlusiński wpuścił w pole karne Jareckiego, ale ten będąc 10 metrów od bramki nie zdołał oddać strzału, bo świetnie blokowali obrońcy Floty

'80 GOL! Zawisza postawiła kropkę nad "i". W Bydgoszczy będzie Ekstraklasa!

'80 Sędzia przerwał na chwilę spotkanie Miedzi z Cracovią, bo zakazane race odpalili licznie zgromadzeni fani Pasów. W interwencje od razu włączyły się służby porządkowe

'72 Termalica coraz dalej od Eksraklasy! W tej chwili w wirtualnej tabeli na pierwszym miejscu Zawisza, drugie są Pasy, a dopiero trzecia Termalica.

'74 GOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!! Cracovia zdobywa bramkę nr 3 P ięknie w uliczkę dogrywa Budziński, do piłki dopada Dudzic i w sytuacji sam na sam pokonuje Ptaka dając Pasom dwubramkowe prowadzenie. T eraz myśli piłkarzy z Krakowa skupiać się zaczną na stadionie w Świnoujściu. Tam nadal bez zmian- Flota prowadzi 2-1

'67 Tymczasem w derbach Sądeczczyzny Kolejarz prowadzi już 2-0

'66 Ależ zakotłowało się w polu karnym Termaliki! Arkadiusz Aleksander był dwukrotnie bliski podwyższenia prowadzenia, ale najpierw jego strzał został zblokowany przez Rybskiego, a po chwili były gracz Sandecji uderzył ponad bramkę

'65 GOL! Cracovia traci bramkę, jak to w tym meczu bywa- z rzutu karnego, po ręce Dąbrowskiego. Na 11 metr znów podszedł Grzegorzewski i tym razem się nie mylił

'61 GOL! Abbott podwyższa prowadzenie prowadzenie Zawiszy na 2-0!

'58 GOL! Złe wieści dla Termaliki, bardzo dobre dla Cracovii. Flota prowadzi już 2-1! Bramkę po sprytnym strzale piętą zdobył Charles Nwaogu

'56 GOOOOOOOOOOOL!!! Piwosze się istnie rozstrzelali!!! Warta aby myśleć o utrzymaniu musi zdobyć tym samym 3 bramki

'53 GOOOOOOOOL!!! Okocimski coraz bliżej utrzymania na zapleczu Ekstraklasy! Prowadzenie Piwoszom daje Smółka

'49 Trwa napór Floty na bramkę Termaliki! Nwaogu próbował najpierw lobem, a po chwili także przewrotką. Dwie dobre interwencje zaliczył jednak bramkarz Słoników- Nowak

'48 Aj! Było bardzo blisko bramki dla Floty! Po rzucie wolnym z 18. metrów Szałka, piłka otarła się o poprzeczkę i wypadła za boisko jedynie w asyście wzroku wrytego w ziemię Nowaka

'48 Madejski miał znakomitą okazję na wyprowadzenie Miedzi na 1-2 z Cracovią. Zawodnik z Legnicy, minął Puzigace i ścinając do środka oddał strzał na bramkę jednak jego próba zostaje zablokowana

'46 W Legnicy już grają. Na chwilę pierwszy gwizdek w pozostałych miastach

18:00 W pozostałych meczach :

GKS Tychy - Bogdanka Łęczna 0:0

GKS Katowice - Dolcan Ząbki 1:0

Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn 0:0

17:55 Po pierwszych 45, minutach najbliżej radości są kibice i piłkarze Zawiszy i Termaliki. W wirtualnej tabeli bydgoszczanie maja obecnie 66 punktów, o dwa mniej niecieczanie. Cracovia pomimo prowadzenia jest trzecia, bo ma gorszy bilans bezpośrednich spotkań niż "Słoniki"

'45+2 Koniec pierwszej połowy także w pozostałych spotkaniach!

'45 GOL!!! Flota wyrównuje, po bramce po długim rogu Nwaogu! W tej sytuacji w Ekstraklasie jest Zawisza (66pkt) i Termalica (64 pkt)

'44 W Legnicy gdzie gra Cracovia, oraz w Brzesku, gdzie Okocimski podejmuje Wartę, mamy już przerwę

'41 GOL! Abbott pewnie wykorzystał "11" wyprowadzając na prowadzenie w wirtualnej tabeli Zawiszę. Druga aktualnie jest Termalica.

'40 Będzie rzut karny dla Zawiszy ! Faulował bramkarz Polonii

'40 Miedź nie wykorzystała karnego! Grzegorzewski strzelił mocno i ponad poprzeczką. Cracovia nadal prowadzi 2-0

'38 W obecnej sytuacji ( Zawisza nadal remisuje) na pierwszym miejscu w tabeli jest Termalica, a na drugim miejscu ex equo Zawisza i Cracovia. W takiej sytuacji kibiców czeka dodatkowy, barażowy mecz

'3 4 GOOOOOOOOOL!!!! Rybski wykorzystał miękką wrzutkę Piątka w pole karne i nie dał szans Kasprzikowi głową! Termalica wraca !

'28 Na nadmiar emocji nie narzekają kibice w Bytomiu. W meczu z bydgoskim Zawiszą Polonia remisuje nadal bezbramkowo. Takie wieści to jednak woda na młyn dla fanów Zawiszy

'26 Mamy bramkę w ostatnich w tym sezonie derbach Małopolski. Sandejca Nowy Sącz przegrywa 0-1 z Kolejarzem Stróże

'24 Ufff! Flota była bliska zdobycia bramki dającej prowadzenie! Nnamani wyszedł sam na sam z bramkarzem, minął Nowaka i trafił w boczną siatkę!

'22 GOOOOOOOOL!!!!!! Cracovia prowadzi już 2-0!!! Znów Bojlević i znów po rzucie karnym! Kibice z Krakowa pytają się chyba teraz retorycznie, czemu nie można było tak od razu...kilka spotkań temu

'18 Niesamowita okazja Zawiszy na objęcie prowadzenia. W sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się Jakub Wójcicki i bardzo dobrą interwencją popisał się Mateusz Mika. Powinno być 0:1!

'15 Na ten moment wirtualnie w Ekstraklasie są Zawisza i Cracovia. Przed nami jednak jeszcze ponad 75 minut emocji

'13 Po rzucie rożnym Nalepy (Termalica) do dalekiej interwencji na przedpolu zmuszony był bramkarz Floty- Grzegorz Kasprzik

'12 Nadal bez bramek w pozostałych spotkaniach "o stawkę". W tych, które odbywają się, bo odbyć się muszą, GKS Katowice prowadzi od kilku minut z Dolcanem Ząbki

'9 Raz po raz suną ataki lewą flanką "Słoników". Teraz rozpędzającego się Rybskiego w ostatniej chwili zatrzymał Niewiada

'7 Miedź była bardzo bliska wyrównania! Po rzucie rożnym blisko strzelenia gola byli gospodarze jednak Pilarz wybija piłkę, chwilę później piłka wraca w pole karne "Pasów" i Zakrzewski strzela obok słupka

'4 W meczu w Świnoujściu bliscy bramki byli niecieczanie. Horvath z 20 metów mając cały korytarz miejsca uderzył jednak bardzo niecielnie.

'3 GOOOOOOOOL!!!!!! Bramka dla Cracovii w 3. minucie spotkania! Faulowany w polu karnym Bojlević sam wymierza sprawiedliwość dając Pasom prowadzenie

'1 Piłkarze już na boiskach! Za chwilę pierwszy gwizdek. Tak z kibicami witali się zawodnicy Okocimskiego Brzesko:

16:55 Za chwilę poczatek dwóch godzin emocji, które dadzą odpowiedź na którą kibice czekają od 34. kolejek I ligi. Komu awans, komu utrzymanie?

16:47 Wieści z piłkarskich aren słychać będzie można oczywiście także na antenie Radia Kraków Od 17.05 rusza program "Sport w Radiu Kraków" niemal w całości poświęcony piłce. Transmisji można słuchać na stronie www.radiokrakow.pl - także za pośrednictwem specjalnych - bezpłatnych - aplikacji na smartfony. Informacje jak ją pobrać znajdą Państwo Aplikacja mobilna Radia Kraków Na naszej stronie internetowej także opis meczu "akcja po akcji".

16:35 W obliczu kłopotów finansowych Polonii Warszawa kwestia utrzymania się Okocimskiego Brzesko stałą się ponownie otwarta. "Piwosze" na własnym stadionie podejmą bezpośredniego rywala w walce o 15. miejsce- Wartę Poznań i aby pozostać w I lidze wystarczy im remis. Brzeszczanie mają w tabeli mają punkt więcej od poznaniaków.

16:30 Najtrudniejszy orzech do zgryzienia ma mistrz jesieni Flota Świnoujście. Zespół prowadzony przez trenera Kafarskiego musi liczyć na to, że Cracovia nie wygra oraz ,że przed własną publicznością pokonają Termalikę Bruk-Bet różnicą pięciu bramek.

16:25 Wyjątkowo trudne zadanie czeka przedsezonowych faworytów i najbogatszy klub na zapleczu Ekstraklasy-Cracovię. Podopieczni Wojciecha Stawowego, aby awansować musza nie tylko sprostać rywalowi, ale także liczyć na porażkę Zawiszy lub Termaliki. Z awansu krakowianie będą się cieszyć także jeśli bydgoszczaanie i niecieczanie zremisują. W wypadku wygranych Cracovii i Termaliki oraz remisu Zawiszy, Cracovia zmierzy się w barażu z Zawiszą

16:20 Bardzo blisko historycznego występu w T-Mobile Ekstraklasie (jeśli dostanie licencję) jest też Termlica z malutkiej małopolskiej Niecieczy. Gracze prowadzeni przez trenera Kazimierza Moskala awansują jeśli wygrają z Flota na wyjeździe lub zremisują a Zawisza wygra lub przegra. Przy jednopunktowej zdobyczy niecieczanie awansują także wówczas gdy meczu w Legnicy nie wygra Cracovia. Dodatkowo- Termalica awansuje także wówczas gdy przegra, ale nie wyżej niż czterema bramkami, a nie wygra jednocześnie zespół krakowski

16:15 Bydgoski Zawisza z pewnością awansuje do Ekstraklasy jeśli wygra swój mecz w Bytomiu ze zdegradowaną już Polonią. Na pomoc rywali bydgoszczanie liczyć będą musieli w wypadku remisu (remis Termaliki) i porażki( przegrana Termaliki lub brak zwycięstwa Cracovii)

16:13 W 33. kolejce I ligi żaden z kandydatów do awansu nie odniósł zwycięstwa i w walce nadal pozostają cztery zespoły. Największe szansę na awans mają piłkarze Zawiszy i Termaliki. Przy korzystnych wynikach pozostałych drużyn szanse ma także Cracovia. Czysto matematycznie w grze pozostają także mistrzowie jesieni- piłkarze Floty Świnoujście