Na trzech torach w Opolu, Rawiczu oraz w Krośnie odbyły się wczoraj eliminacje do turneju głównego o "Złoty Kask". To najbardziej prestiżowe -obok mistrzostwa kraju- trofeum w polskim żużlu. W Krośnie zaciętą walkę stoczyli pomiędzy sobą Janusz Kołodziej, Maciej Janowski oraz ten trzeci czyli Grzegorz Zengota.

Po 20 wyścigach cała trójka miała na koncie po 14 punktów a zatem zwycięzcę miał wyłonić dodatkowy bieg. Jednak bieg się nie odbył a o tym kto ostatecznie wygrał zawody zadecydował...los. Ten był łaskawy dla Grzegorza Zengoty, który ostatecznie wyprzedził Janusza Kołodzieja oraz Macieja Janowskiego. W turnieju w Opolu nie zdołał wywalczyć awansu inny obok Kołodzieja i Janowskiego zawodnik "Jaskółek" czyli Kacper Gomólski, który zajął 10 miejsce.

Turniej finałowy odbędzie się w Rawiczu. Już wcześniej awans zapewnili sobie uczestnicy tegorocznego cyklu Grand Prix czyli Jarosław Hampel i Krzysztof Kasprzak. Z udziału w zawodach o "Złoty Kask" zrezygnował natomiast Tomasz Gollob.