Mimo bardzo zaciętej gry, siatkarki z Muszyny w być może najważniejszym momencie sezonu nie potrafiły sprostać Mistrzyniom Polski. Po dosyć jednostronnym pierwszym secie, w drugim Muszynianki zdołały się przebudzić i nie zważając na błędne decyzje sędziny spotkania, wygrały na przewagi 27-25. Trzecia i czwarta odsłona, mimo wspaniałych obron i nienaturalnie chwilami przedłużonych akcji, należały jednak do przyjezdnych.

Podopieczne trenera Bogdana Sewińskiego przegrały całą półfinałową rywalizację z Atomem Trefl 2-3. Na tym etapie rozgrywek "Mineralne" odpadły po raz pierwszy w historii. To jednak jeszcze nie koniec sezonu dla tegorocznych zdobywczyń Pucharu CEV. Czeka je bowiem teraz mecz o trzecie miejsce z BKS-em Aluprof Bielsko- Biała.

Kapitan zespołu -Aleksandra Jagieło była załamana
[

Posłuchaj:

]

Bank BPS Muszynianka Fakro 1 - 3 Atom Trefl Sopot
(20-25,29-27,23-25,21-25)

Skład Muszyny: Werblińska, Dziękiewicz, Sieradzan, Bednarek-Kasza, Kaczmar, Popović, Kasprzak, Gajgał-Anioł, Rousseaux, Jagieło, Maj, Serena

Skład Atomu: Zenik, Coimbra, Bełcik, Pykosz, Podolec, Shelukhina, Wilk, Wojcieska, Kwiatkowska, Łukasik, Kuziak, Cabrera, Rourke, Kaczorowska

IV Set:

21-25 KONIEC! Nie będzie finału dla Muszynianki!

21-24 Bełcik trafiona w głowe przez Popović. Jest jeszcze nadzieja!

20-24 Piłka meczowa!

19-22 Rourke i za chwilę może być po wszystkim!

18-21 Popović zdaniem sędziów nadepnęła na linię 3 metra. Powtórki pokazują, ze pani sędzina znów się myli!

18-19 As serwisowy Sanji Popović!

16-19 O przerwę prosi trener Serwiński, bo Muszyniance ucieka dosłownie między rękoma finał !

1 5-16 Nieznaczne prowadzenie Atomu na drugiej przerwie technicznej

12-13 Anna Kaczmar notuje asa serwisowego!

10-1 2 Kinga Kasprzak dotknęła w bloku piłkę, która opuściłą boisko. Sędzia, mimo,że zagranie było minimalne zauważyl to i punkty "jadą" do Sopotu

9-9 Anna Kaczmar zmieniła Valentine Serenę i jak widać była to świetna decyzja trenera Serwińskiego

6-8 Pierwsza przerwa techniczna dla Atomu!

21-23 Punkt Podolec po błędzie Muszynianek, które nie ustawiły bloku

20-22 Rachel Rourke i o przerwę prosi trener Serwiński.

20-19 Sanja Popović obija blok Atomu i piłka opuszcza boisko.

18-19 Siatkę dotykają sopocianki

17-17 Potężnie po rękach bloku rywalek Kinga Kasprzak i mamy remis!

15-16 Rourke nadepnęła na linię 3. metra

14-15 Znakomity atak Werblińskiej, a wcześniej fe-no-me-na-lne obrony w kolejności Kasprzak, Sereny i Maj

12-13 Rachel Rourke potężnie. Gdyby ta piłka leciała celniej niechybnie byłby to punkt dla Atomu. Australijka trafiła jednak w siatkę

11-12 O czas prosi trener Grabowski

10-12 Dziękiewicz znów przebiła za rywalki przechodząco zbyt słabo piłkę.

8-12 Blok autowy po uderzeniu Coimbry

7-11 Pola zagrywki wyraźnie nie chciała opuścić Kaczorowska, ale atak z przebitki Dziękiewicz zmusił ją do tego.

7-8 Werblińska próbowała kiwką, ale obroniły to rywalki. W odpowiedzi bezbłędnie atakowała już Coimbra

6-8 Nieznaczne prowadzenie Atomu na pierwszej przerwie technicznej

4-7 Pewny atak Popović i punkt zdobyty uderzeniem w środek

3-5 Małe kłopoty techniczne i już wracamy z relacją. Od początku lepsza...Rourke, która w pojedynkę rozstrzeliwuje Muszyniankę.

II Set:

29-27 Koniec seta! Sprawiedliwie kończy się ta partia

27-27 Bełcik blokuje Werblińską !

27-26 Dramatyczna końcówka seta, który skończyć powinen się już kilka wymian temu

25-25 Gwizdy w hai w Muszynie. Po kończącym seta uderzeniu Werblińskiej sędziowie uznają, że piłka wypadła na aut . Powtórki pokazują, ze było inaczej

24-23 Odrabiają straty Atomówki. Nerwowo w hali w Muszynie!

22-19 Na parkiecie pojawiła się Rousseaux, która zaraz po wejściu notuje 2 punkty na swoim i Muszynianki koncie

20-18 Pilka w boisku po sprytnej kiwce Izabeli Bełcik

19-17 Popović po prostej i wydawało sie, że celnie. Punkt jednak dla Sopotu-sędzia zasygnalizował, że był aut.

19-15 Okres słabszej gry Muszyny. O przerwę prosi trener Serwiński

17-11 Idealny blok Ani Werblińskiej po uderzeniu skosem

16-11 Prowadzenie Muszyny także na drugiej przerwie technicznej. Ostatni atak bezbłędnie wykonała Popović

13-7 Znakomity blok Sereny po ataku Kwiatkowskiej

11-7 Anioł zatrzymana blokiem po akcji w której piłka przechodziła nad siatką conajmniej kilkanaście razy

8-5 Trzy punkty przewagi Muszynianki na pierwszej przerwie technicznej

7-4 Po prostej potężnie zaatakowała Kwiatkowska

7-2 Na boisku pojawiła sie Ola Jagieło, która już od dłuższego czasu nie opuszcza pola zagrywki

3-2 Kolanem punkt dla Muszyny zdobywa Werblińska

1-2 Dwa punkty Kaczorowskiej. Wcześniej na uraz łuku brwiowego narzekała Popović, która została przypadkiem trafiona przez Bednarek-Kaszę.

1-0 Sanja Popović rozpoczyna kompletowanie punktów przez Muszynę

I Set:

20-25 Koniec pierwszego seta. Na prowadzeniu 1-0 są goście z Sopotu

19-22 Jak na tacy do ataku piłke dostała Rourke.

17-20 Trener Serwiński prosi o przerwę i jest wyraźnie mocno podirytowany postawą swoich podopiecznych

14-17 Rachel Rourke umieszcza lobem piłkę na samej linii końcowej Muszyny

13-15 Akcja-wizytówka dla polskiej ligi. Całość trwała nieco ponad 40 sekund i zakończyło się punktem dla Atomu

11-12 Na prowadzenie za sprawą Marioli Zenik wychodzi Atom. Gorszy moment gry Muszynianek.

10-8 Wysoka piłka do Rachel Rourke kończy się uderzeniem takim jak zwykle w jej wykonaniu- dającym punkt.

8-4 Wysokie prowadzenie Muszynianek na pierwszej przerwie technicznej

7-3 Potrójny blok Muszynianek i to już czwarte trafienie z rzędu gospodyń!

3-3 Mordercze tempo pierwszych akcji. Długa wymiana zakończona jednak trafienie Bednarek-Kaszy

2-2 Coimbra atakuje doskonale po skosie

0-1 Po bardzo nerwowej pierwszej akcji, premierowy punkt zdobywa Atom.

18:05 Muszynianki mecz zaczną w składzie: Kasprzak, Werblińska, Bednarek-Kasza, Serena, Popović, Gajgał-Anioł i libero Maj.

18:03 Jesteśmy już po prezentacji składów obu drużyn. Za chwilę rozpocznie się mecz, który rozstrzygnie która z drużyn będących nadal aktualnymi mistrzyniami i wicemistrzyniami Polski nie znajdzie się w finale rozgrywek w sezonie 2012/13

17:59 Dotychczas w półfinałach w których do wyłonienia finalisty potrzebne było pięć spotkań, Muszynianka zawsze awansowała. Takiej powtórki z historii dzisiaj sobie życzymy.

17:45 Aż do ostatnich wymian w poprzednim meczu kibice zespołu znad Popradu drżeli przed powórką z historii. Rok wcześniej w finale rozgrywek Mineralne po dwóch pierwszych starciach w Muszynie remisowały z Atomem 1-1. Później w Sopocie oba kolejne spotkania podopieczne Bogdana Serwińskiego przegrały i Mistrzem Polski zostały "Atomówki". Do wspominanej powtórki na szczęście jednak nie doszło, bo w decydującym o być albo nie być meczu nr 4 Bank BPS pokonał w ERGO ARENIE gospodynie 3-2.

17:35 W finale ORLEN Ligi czekają już siatkarki Tauronu MKS Dabrowa Górnicza, które w półfinale odprawiły BKS Aluprof Bielsko-Biała