Sensacji na Stadionie Ludowym w Sosnowcu nie było. Wisła pewnie pokonała w 1/16 finału Pucharu Polski drugoligowe Zagłębie Sosnowiec 4:0 i awansowała do dalszej fazy rozgrywek. Kolejnym rywalem będzie zwycięzca spotk ania Siarka Tarnobrzeg - Lechia Gdańsk. Mecz o awans do ćwierćfinału odbędzie się 22 pażdziernika w Krakowie.
Od początku spotkania Wisła miała wyraźną przewagę. Pierwszego gola mógł strzelić w 13. minucie Paweł Brożek,ale w sytuacji sam na sam nie potrafił pokonać Mateusza Wieczorka. Gospodarze odpowiedzieli poprzeczką po uderzeniu Łukasza Matusiaka z około 30 metrów. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy Paweł Brożek zagrał do Łukasza Garguły, ten odegrał do Michała Chrapka, który płaskim strzałem zza pola karnego pokonał bramkarza sosnowiczan. W 50. minucie Paweł Brożek podał do wbiegającego w pole karne Łukasza Garguły, który nie miał problemów z posłaniem piłki do siatki. Cztery minuty później było już 3:0 dla Wisły. Tym Łukasz Garguła trafił do bramki po podaniu od Michała Nalepy. Wreszcie 10 minut przed końcem "swojego" gola strzelił Paweł Brożek. Łukasz Garguła wrzucił piłkę z rzutu rożnego w pole karne, Paweł Stolarski zgrał ją do Pawła Brożka, a ten strzałem główką ustalił wynik meczu.

Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków 0:4 (0:1)

0:1 Michał Chrapek 42 min

0:2 Łukasz Garguła 50 min

0:3 Łukasz Garguła 54 min

0:4 Paweł Brożek 80 min

Skład Wisły : Miśkiewicz - Stolarski, Głowacki, Jovanović, Bunoza - Sarki /Fryc/, Nalepa /Burdenski/, Chrapek, Garguła, Małecki /Stjepanović/ - Brożek