Cracovia z Koroną na remis

• date_range Piątek, 2015.05.22 20:31 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:40 )
Po serii zwycięstw Cracovia podzieliła się dziś punktami z Koroną Kielce. Spotkanie było bardzo wyrównane, a wynik został ustalony już do przerwy. Gola z rzutu karnego zdobył Deniss Rakels, a kilka minut później do remisu doprowadził Jacek Kiełb. Plany Cracovii dotyczące zagwarantowania sobie pewnego utrzymania "Pasy" muszą więc odłożyć na następną kolejkę.

Cracovia z Koroną na remis, fot. ptj

Cracovia - Korona 1:1
Rakels 16' - Sylwestrzak 21'

Cracovia: Pilarz - Deleu, Sretenović, Polczak, Marciniak - Covilo (83. Kapustka), Dąbrowski, Rakels, Cetnarski, Budziński (66. Zjawiński) - Jendrisek.

Korona: Cerniauskas - Klemenz, Leandro, Sylwestrzak, Malarczyk - Pyłypczuk (87. Cebula), Jovanović, Kiełb, Fertovs, Kapo - Trytko (79. Porcellis).

RELACJĘ NA ŻYWO PROWADZI ADAM DELIMAT

Obserwuj autora na Twitterze:
Follow @a_delimat

22:20 -

93.min - Koniec meczu! Cracovia remisuje z Koroną 1:1!

22:19 -

92.min - Po chwili ekwilibrystycznej przewrotki próbował Rakels, ale nie zaskoczył tym bramkarza.

22:19 -

92.min - Rzut rożny dla Cracovii, w polu karnym najwyżej wyskakuje jednak obrońca gości.

22:17 -

90.min - Trzy minuty doliczone do drugiej połowy.

22:16 -

89.min - Kapustka do Rakelsa, ze strzałem Łotysza radzi sobie Cerniauskas.

22:13 -

87.min - Za Pyłypczuka wchodzi Marcin Cebula.

22:13 -

86.min - Fatalny strzał Dąbrowskiego z dystansu, jęk zawodu na trybunach.

22:12 -

85.min - Sporo chaosu na boisku w ostatnich minutach, żadna ze stron nie zbliża się do bramki rywali.

22:10 -

83.min - Opuszcza boisko Covilo, wchodzi Bartosz Kapustka.

22:09 -

82.min - Marciniak w polu karnym, jego płaskie dośrodkowanie przecina jednak Leandro.

22:06 -

79.min - Rafael Porcellis zastępuje Trytkę.

22:05 -

78.min - Długo przy piłce utrzymywał się Kapo, który wpadł w pole karne i oddał mocny strzał! Futbolówka trafiła jednak tylko w słupek!

22:02 -

76.min - Ryzykowne wejście Zjawińskiego w nogi wychodzącego z bramki Cerniauskasa, żółta kartka dla napastnika Cracovii.

22:00 -

73.min - Sprzed pola karnego uderzał Cetnarski, znów górą bramkarz kielczan.

21:58 -

71.min - Zjawiński wpadł w pole karne, dośrodkował w kierunku Rakelsa, ale pierwszy do piłki dopadł Cerniauskas! Wciąż remis przy Kałuży.

21:57 -

71.min - Wrzutka z lewego skrzydła przecięta przez bramkarza Korony.

21:55 -

68.min - Cetnarski do Zjawińskiego, ze strzałem napastnika Cracovii z trudem radzi sobie Cerniauskas!

21:52 -

66.min - W miejsce Budzińskiego na placu gry melduje się Dariusz Zjawiński.

21:51 -

64.min - Dośrodkowanie Malarczyka, piłka nie znajduje adresata w polu karnym.

21:49 -

62.min - Złe podanie Sretenovicia z głębi pola, piłka pada łupem Cerniauskasa.

21:46 -

60.min - Miękka wrzutka Kiełba na głowę Trytki, który uderzył jednak wprost w rękawice Pilarza.

21:45 -

59.min - Fatalne nieporozumienie defensywy Cracovii, ani Trytko ani Kiełb nie zdołali jednak tego wykorzystać.

21:44 -

58.min - Ze sporej odległości strzelał Deleu, piłka przeleciała nad bramką.

21:44 -

57.min - Zamieszanie w polu karnym Cracovii, wszystko skończyło się jednak na złym podaniu Jovanovicia.

21:41 -

55.min - We własnym polu karnym opatrywany Polczak, krótka przerwa w grze.

21:40 -

53.min - Rzut wolny dla Cracovii, dośrodkowywał Cetnarski, ale nic z tego nie wynikło.

21:37 -

51.min - Głębokie dośrodkowanie, piłka adresowana była do Budzińskiego, ale pierwszy był przy niej Cerniauskas.

21:36 -

49.min - Długo prowadził piłkę Rakels, Łotysz nie zdołał jednak zrobić z nią nic konstruktywnego.

21:34 -

47.min - Mocna, prostopadła piłka od Deleu, niewiele zabrakło, a dopadłby do niej Jendrisek.

21:32 -

46.min - Zaczynamy drugą połowę! Bez zmian w obu drużynach.

21:30 -

Piłkarze powoli wracają na murawę, za chwilę początek drugiej połowy.

21:16 -

45.min - Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Cracovia remisuje z Koroną Kielce 1:1!

21:16 -

45.min - Indywidualna akcja Rakelsa zakończona bardzo kiepskim uderzeniem.

21:14 -

43.min - Z prawego sektora pola karnego mocno uderzał Budziński, piłka nie zmierzała jednak w światło bramki.

21:12 -

40.min - Pięć minut do końca pierwszej połowy, na boisku od jakiegoś czasu

21:10 -

38.min - Bardzo nieudane dośrodkowanie Klemenza z prawej strony boiska.

21:07 -

35.min - Świetne zachowanie Kiełba, który przed polem karnym ułożył sobie piłkę na prawej nodze i oddał mocny strzał, ale jego próba została zablokowana!

21:05 -

34.min - Prosty błąd Cetnarskiego i strata piłki na połowie gości.

21:01 -

31.min - Prostopadłe podanie Polczaka, nikt nie przecina jednak tego zagrania obrońcy Cracovii.

20:59 -

28.min - Żółtymi kartkami ukarani Covilo i Sylwestrzak.

20:58 -

27.min - Dużo walki w środku pola, zawodnicy obu drużyn skoczyli sobie do gardeł!

20:55 -

24.min - Dobra interwencja Dąbrowskiego w defensywie, szansa na kontratak dla Cracovii.

20:53 -

21.min - GOOOL!!! Z rzutu rożnego dośrodkowywał Kiełb, w polu karnym akcję strzałem zamknął Kamil Sylwestrzak i piłka wpadła do siatki! Mamy wyrównanie!

20:50 -

19.min - Z rzutu wolnego uderzał Pyłypczuk, piłka przeleciała jednak wysoko ponad poprzeczką.

20:47 -

16.min - GOOOL!!! Piłkę do bramki pewnym strzałem z rzutu karnego kieruje Deniss Rakels!

20:46 -

15.min - Leandro fauluje w polu karnym Rakelsa, rzut karny dla Cracovii!

20:44 -

13.min - Budziński dośrodkowywał w kierunku Rakelsa, podanie jednak do adresata nie dotarło.

20:42 -

11.min - Podanie w kierunku Kapo znakomicie przecina Deleu. Tylko wrzut z autu dla kielczan.

20:40 -

10.min - Na własnej połowie faulowany Budziński. Od rzutu wolnego wznowią "Pasy".

20:37 -

7.min - Dośrodkowanie na głowę Covilo, ten oddał strzał, ale trafił w rękawice Cerniauskasa.

20:36 -

6.min - W polu karnym powalony Rakels, nie było jednak w tej sytuacji mowy o rzucie karnym.

20:35 -

4.min - Deleu do Budzińskiego, przytomnie w defensywie interweniuje Malarczyk.

20:32 -

2.min - W polu karnym obrońcy urwał się Kiełb, jego strzał z woleja nie sprawił jednak problemów Pilarzowi.

20:31 -

1.min - Rozpoczęli! Od środka Korona! Goście dziś na czarno, Cracovia w tradycyjnych pasach.

20:28 -

Zawodnicy obu drużyn pojawiają się na murawie! Zaczniemy od minuty ciszy, która ma uczcić pamięć zmarłego kapelana Cracovii.

20:20 -

Dziś dla wszystkich związanych z Cracovią bardzo smutny dzień. W wieku 79 lat zmarł bowiem wieloletni kapelan Cracovii, Henryk Surma. Więcej na ten temat w osobnym artykule na naszej stronie.

20:13 -

Tymczasem trwa rozgrzewka zawodników obu stron. Do pierwszego gwizdka zostało niespełna dwadzieścia minut.

20:10 -

W zakończonym kilkanaście minut temu spotkaniu Zawisza pechowo zremisował z Górnikiem Łęczna 1:1. Oznacza to, że zwycięstwo w dzisiejszym meczu z Koroną zapewni "Pasom" utrzymanie w T-Mobile Ekstraklasie!

19:46 -

Cracovia dziś po raz kolejny bez zmian w wyjściowym składzie. Identyczną jedenastkę trener Zieliński desygnował na mecze z Zawiszą i Górnikiem Łęczna.

19:44 -

Rezerwowi:

Cracovia: Stępniowski, Rymaniak, Jaroszyński, Diabang, Wdowiak, Kapustka, Zjawiński.

Korona: Małecki, Cebula, Kiercz, Ouattara, Sierpina, Porcellis, Aankour.

19:43 -

Cracovia: Pilarz - Deleu, Sretenović, Polczak, Marciniak - Covilo, Dąbrowski, Rakels, Cetnarski, Budziński - Jendrisek.

Korona: Cerniauskas - Klemenz, Leandro, Sylwestrzak, Malarczyk - Pyłypczuk, Jovanović, Kiełb, Fertovs, Kapo - Trytko.

16:10 -

Cracovia jest liderem grupy spadkowej z dorobkiem 26 punktów. Dużo gorzej wygladą sytuacja gości z Kielc, którzy z 20 oczkami na koncie zajmują miejsce tuż nad strefą spadkową.