W poprzednim sezonie obie ekipy grały na zapleczu ekstraklasy. Rozgrywki 1. ligi wygrał Zawisza a „Pasy” zajęły drugie miejsce. Jednak w przeciągu całego sezonu, w bezpośrednich starciach, lepiej prezentowała się Cracovia. W rozgrywkach ligowych był idealny remis. Mecz w Krakowie wygrali podopieczni trenera Stawowego w rezultacie 3-1, by w rewanżu przegrać w Bydgoszczy 1-3. Oba zespoły spotkały się jeszcze jeden raz. Przed sezonem, w rozgrywkach Pucharu Polski lepsza była Cracovia, która wygrała mecz 2-0.

W Ekstraklasie, do tej pory, lepsze wrażenie sprawia zespół z Krakowa. Po sześciu kolejkach „Pasy” zajmują 10 miejsce z dorobkiem siedmiu punktów. Zawisza zamyka ligową tabelę, mając na koncie tylko trzy remisy. Trzeba jednak powiedzieć, że Zawisza gra nieźle w piłkę i nie zasługuje na pozycję „czerwonej latarni”. Wszyscy w Bydgoszczy liczą, że przełamanie nastąpi właśnie w meczu z Cracovią.

Początek spotkania między Cracovią a Zawiszą w sobotę o godzinie 15.30. Raporty z boiska w Bydgoszczy od godziny 15.45, co piętnaście minut na antenie Radia Kraków. Na stronie internetowej Radia także zapis „Minuta po minucie”.