Kolejny koncert Cracovii. Śląsk odesłany z bagażem 4 bramek

• date_range Piątek, 2015.11.06 19:03 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:44 )
W drugim piątkowym spotkaniu 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy piłkarze Cracovii zmazali plamę po przegranym meczu w Łęcznej z Górnikiem i odnieśli okazałe zwycięstwo. Pasy pokonały Śląsk Wrocław 4:1, a wszystkie bramki dla gospodarzy, których autorami byli Rakels, Cetnarski oraz Jendrisek(2), padły w pierwszej połowie.

Kolejny koncert Cracovii. Śląsk odesłany z bagażem 4 bramek, fot. ptj

Pierwsze minuty spotkania nie wskazywały na taką dominację Cracovii. Goście po rozpoczęciu ustawili się dosyć wysoko i spokojnie wymieniali podania między kolejnymi formacjami. Jednak to podopieczni Jacka Zielińskiego prowadzili już po jednej z pierwszych przeprowadzonych akcji. W 10. minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Erik Jendrisek. Dwie minuty później goście mogli wyrównać, ale strzał Marcela Gecova zatrzymał się na słupku bramki Sandomierskiego.

Zamiast remisu oglądaliśmy drugie trafienie dla Pasów. W 15. minucie kapitalnym podaniem popisał się Dąbrowski, Kapustka uprzedził Pawełka, a Rakelsowi pozostało już tylko umieścić piłkę w siatce. W tym momencie Śląsk zdał sobie sprawę, że o korzystny wynik będzie piekielnie trudno.

Jeśli rzeczywiście tak pomyślał, to miał rację. W 37. minucie było już 3:0. Kolejne fenomenalne podanie nad głowami obrońców zaliczył Damian Dąbrowski, a linię spalonego przypilnował Mateusz Cetnarski, który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza wrocławian. Przed przerwą jeszcze jedno trafienie dołożył Jendrisek, który przejął bezpańską piłkę na 30. metrze od bramki Śląska, zmylił atakującego go obrońcę i pewnym strzałem pokonał Pawełka. To była jedna z najbardziej widowiskowych odsłon Cracovii, jeśli nie całej Ekstraklasy.

Druga połowa mogła zacząć się równie dobrze dla podopiecznych Jacka Zielińskiego, ale strzały Kapustki i Cetnarskiego świetnie obronił Pawełek. Gdy zanosiło się na kontynuację świetnego widowiska w wykonaniu Pasów, do pracy przystąpił wprowadzony w przerwie Michał Bartkowiak. Już w 52. minucie młody zawodnik Śląska zdobył (jak się później okazało) honorowego gola po indywidualnej akcji i precyzyjnym strzale z linii szesnastki.

W 56. minucie powinna paść druga bramka dla przyjezdnych. Kamil Dankowski podał w pole karne do Kamila Bilińskiego, który z bliskiej odległości oddał strzał w krótki róg bramki, ale Grzegorz Sandomierski odbił piłkę na rzut rożny, popisując się niebywale trudną interwencją.

Już dwie minuty później przed kolejną stuprocentową okazją stanął Śląsk. Flavio Paixao dośrodkował z prawej strony w pole karne, a Michał Bartkowiak strzałem głową z bliska przeniósł futbolówkę obok słupka. Przy lepszej skuteczności wrocławian na tablicy wyników powinien widnieć w tym momencie wynik 4:3.

Od tego czasu obie drużyny mocno spuściły z tonu i grały zachowawczo. Śląsk starał się jeszcze wypracować sytuację do strzelenia gola, ale uniemożliwiły mu tu liczne błędy i straty. Nie lepiej prezentowała się z resztą Cracovia, w wyniku czego nie oglądaliśmy więcej podbramkowych sytuacji.

Cracovia 4:1 Śląsk Wrocław

1-0 Jendrisek 10'

2-0 Rakels 15'

3-0 Cetnarski 37'

4-0 Jendrisek 41'

4-1 Bartkowiak 52'

Cracovia: Sandomierski – Deleu, Rymaniak, Polczak (C), Jaroszyński (ż.k.) – Kapustka (68' Zjawiński), Dąbrowski (ż.k.), Budziński (61' Covilo), Cetnarski, Rakels – Jendrišek (84' Wdowiak)

Śląsk: Pawełek (C) – Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraíba – F. Paixão, Hołota, Kokoszka (46' Bartkowiak), Gecov, Dankowski (ż.k.) (73' Ostrowski) – Grajciar (46' Biliński)