ZAWISZA Bydgoszcz 0 - 0 CRACOVIA

Skład Zawiszy: Wojciech Kaczmarek - Sebastian Ziajka, Andre Micael-żk, Łukasz Skrzyński, Igor Lewczuk - Jakub Wójcicki, Michał Masłowski, Hérold Goulon, Kamil Drygas- żk, Piotr Petasz -żk - Bernardo Vasconcelos

Skład Cracovii: Krzysztof Pilarz - Adam Marciniak, Mateusz Żytko, Milos Kosanović, Paweł Jaroszyński (46' Damian Dąbrowski) - Marcin Budziński, Sławomir Szeliga, Łukasz Zejdler, Vladimir Boljević, Sebastian Steblecki - Dawid Nowak

53' Dlaczego nie ma bramki?? Nowak wychodzi sam na sam, ale zamiast strzelać to próbował mijać Kaczmarka, który wybił mu piłkę spod nóg!!

52' Spore zamieszanie w polu karnym Cracovii, ale ostatecznie od bramki zacznie Pilarz.

51' Faul Budzińskiego na Masłowskim. Będzie okazja ze stałego fragmentu gry dla Zawiszy.

50' Żółta kartka dla Drygasa. za faul na Stebleckim

49' Przyblokowany strzał Drygasa zza pola karnego. Bez kłopotów radzi sobie Pilarz.

48' Kibice Zawiszy prezentują sektorówkę w klubowych barwach.

47' Cracovia ciągle utrzymuje się przy piłce. Niezmienna jest taktyka Wojciecha Stawowego.

46'Zaczynamy drugą połowę! Grę wznowili piłkarze Zawiszy!

16.33 Zmiana w drużynie Pasów. Na boisku melduje się Dąbrowski w miejsce Jaroszyńskiego.

16.32 Piłkarze wracają na boisko. Za chwile wznawiamy grę.

16.17 Koniec pierwszej połowy. Do przerwy mamy w Bydgoszczy remis 0-0.

46' Sędzia doliczył jedną minutę do pierwszej połowy. W tym czasie Petasz spróbował uderzenia, ale było ono bardzo niecelne.

45' Nieporozumienie między Stebleckim i Marciniakiem. Piłka wyszła poza pole gry.

44' Pilarz główkował na granicy pola karnego. Skuteczna interwencja, nie będzie zagrożenia

42' Kolejny raz ucierpiał Szeliga. Tym razem winowajcą Goulon.

41' Dobra główka Żytki po rzucie rożnym, ale broni Kaczmarek.

40' Żółta kartka dla Micaela.

39' KOSANOVIĆ! Uderzył z 30 metrów tuż przy słupku, ale Kaczmarek końcami palców wybił piłkę!

38 ' Steblecki faulowany przed polem karnym Zawiszy. Będzie szansa na uderzenie.

36' Ależ szansa dla Zawiszy! Znakomita piłka do Vasco, który uderzył głową, ale piłke końcami palców wybił Pilarz!! Cracovia ma wiele szczęścia!

35' Nie powala z nóg poziom dzisiejszego spotkania. Brakuje składnych akcji z obu stron.

33' Mocne uderzenie Ziajki zza pola karnego, ale spokojnie łapie Pilarz.

31' Źle zabrał się z piłka Jaroszyński i Cracovia straciła piłkę.

29' Vasco poturbował najpierw Szeligę a później Zejdlera. Będzie rzut wolny dla Pasów.

28' Dla odmiany, teraz to Zawisza częściej utrzymuje się przy piłce,ale podobnie jak w przypadku Cracovii -niewiele z tego wynika.

26' Pilarz wyciąga w ostatniej chwili piłkę spod nóg Wójcickiego!!

24' Kosanović do spółki z Żytką postrzymują kontrę Zawiszy.

23' Petasz faulowany przez Stebleckiego z boku pola karnego. Będzie szansa dla gospodarzy.

21' Marciniak łatwo poradził sobie z Masłowskim. Posiadanie piłki 61% dla Cracovii i 39% dla Zawiszy.

20' Sporo chaosu w środkowej strefie boiska. Żaden z zespołów nie może się dłużej utrzymać przy piłce,

18' Żółtą kartką ukarany został Petasz za faul na Stebleckim.

17' Powinno być 1-0 dla Cracovii! Kosanović podaje doskonałą piłkę do Boljevicia, ale ten strzelił prosto w Kaczmarka w sytuacji sam na sam!

16' Masłowski dobrze oddał piłkę Drygasowi, który uderzył z 20 metrów. Piłka o metr minęła słupek bramki Cracovii. Było groźnie.

15' Kosanović strzelił z 40 metrów, ale bardzo niecelnie.

14' Zbyt mocna piłka do Wójcickiego i od autu zaczyna Cracovia.

13 ' Pierwszy strzał Zawiszy. Głową uderzał Vasco, ale piłka spadła na górną siatkę bramki Pilarza.

12' Cracovia ciągle przy piłce a Zawisza nadal czeka na kontrę.

10' Nieźle zapowiadała się kolejna akcja Pasów, ale na spalonym złapany został Zejdler.

9' Szeliga zdecydował się na strzał z 30 metrów. Bardzo mocne uderzenie leciało jednak w środek bramki i spokojnie piłkę złapał Kaczmarek.

7' Cracovia w natarciu, ale na razie nic z tego nie wychodzi. Pierwsza akcja Zawiszy, ale Wójcicki wyszedł z piłką za linię końcową.

6' Zbyt mocne zagranie do Nowaka i piłka w rękach bramkarza Zawiszy.

4' Źle przyjął sobie piłkę Nowak w polu karnym Zawiszy. Tylko rzut rożny dla Pasów. Po kornerze zamieszanie pod bramką Kaczmarka, ale nie ma gola. Od wykopu zaczyna bramkarz gospodarzy.

3' Próba kombinacyjnej akcji Boljevicia ze Stebleckim, ale ostatecznie górą obrońcy Zawiszy.

2' Spokojnie rozgrywa piłkę Cracovia, ale głównie na własnej połowie. Zawisza gra wysokim pressingiem,co okazuje się skuteczne.

1' Zaczynamy mecz! Pierwsza piłka dla zespołu Cracovii!

15.27 Sędzia Szymon Marciniak z Płocka wyprowadza obie jedenastki na murawę. Za chwilę początek spotkania.

15.20 Jest to pierwsze sobotnie spotkanie w Ekstraklasie. Przypomnijmy: wczoraj zostały rozegrane dwa mecze. Widzew Łódź zremisował z Podbeskidziem Bielsko Biała 1-1 a Wisła Kraków pokonała na własnym stadionie gliwickiego Piasta 3-0.

15.15 Oba zespoły bardzo dobrze się znają z boisk 1. ligowych. W poprzednim sezonie Cracovia stawała naprzeciwko Zawiszy trzykrotnie. W Pucharze Polski górą była Cracovia, która wygrała 2-0. W lidze padł idealny remis. Oba zespoły wygrywały na własnych boiskach w stosunku 3-1.

15.10 Ławka rezerwowych Cracovii: Perdijić, Ntibazonkiza, Danielewicz, Kita, Dudzic, Dąbrowski, Kapustka

15.08 Ławka rezerwowych Zawiszy Bydgoszcz: Witan, Strąk, Dudek, Kuklis, Hermes, Gevorgyan, Carlos

15.05 Zapraszamy do śledzenia relacji "minuta po minucie". Do rozpoczęcia meczu Zawiszy z Cracovią pozostało około 25 minut.