Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

SŁUŻBA ZDROWIA. Czy Mieszkańcy Krakowa i Małopolski mogą czuć się bezpiecznie?

  • Debaty
  • date_range Środa, 2020.10.28 15:51 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:34 )
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Prezydent Miasta Krakowa zapraszają na debatę, która odbędzie się 29 października o godzinie 16:00. Debatę prowadzi Jacek Bańka.

Małopolska i Kraków w ostatnich tygodniach są liderem rankingów, w których nikt nie chce być pierwszy. Statystyki zachorowań na Covid-19 są dla naszego regionu szczególnie niekorzystne. W odpowiedzi na zaistniałą, niezwykle trudną sytuację w naszym Mieście, Regionie czy kraju, a nawet na całym świecie, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Krakowskie Stowarzyszenie Edukacji „EKONOMED”, Centrum Polityk Publicznych razem z władzami samorządowymi Miasta i Województwa organizują debatę poświęconą walce z pandemią koronawirusa.

- Epidemia uderza w nasze zdrowie, ale tak samo mocno dotyka naszego życia społecznego: zmienia funkcjonowanie gospodarki, więzi społeczne, przyzwyczajenia i zwyczaje. Ograniczenie jej negatywnych skutków w różnych proporcjach zależy od systemu opieki zdrowotnej, władz samorządowych, naukowców, liderów opinii, ekspertów - mówi prof. Stanisław Mazur, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, organizator spotkań. - Naszą ideą jest wymiana myśli różnych środowisk związanych z walką z pandemią. Również tych odpowiedzialnych za logistykę, gospodarkę, rozwój miasta i regionu, uwzględniająca to, z czym dziś się zmierzamy.

Goście-paneliści debaty „SŁUŻBA ZDROWIA. Czy mieszkańcy Krakowa i Małopolski mogą czuć się bezpiecznie?”:

Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego
dr hab. Andrzej Kulig, zastępca Prezydenta Miasta Krakowa
Marcin Jędrychowski, Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie
Tomasz Grodzicki, Prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum

Prowadzącym będzie red. Jacek Bańka, a do debaty wprowadzi prof. Stanisław Mazur, rektor UEK

Termin: czwartek, 29 X 2020, godz. 16.00

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię