Jest w czym wybierać, o głosy walczą aż 232 projekty. Najszybciej i najłatwiej można zagłosować przez Internet 

- mówi Magdalena Opyd z biura pasowegoUrzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Spośród puli projektów, na które można głosować 190 to propozycje charakterze regionalnym, a 42 to pomysły ogólnowojewódzkie. Wśród nich najwięcej jest pomysłów o charakterze sportowym (137), kulturalnym (51) i zdrowotnym (21).

Mieszkańcy województwa będą mogli wybierać spośród projektów dotyczących m.in.: poprawy infrastruktury drogowej, budowy chodników i zatok autobusowych, zakupu sprzętu medycznego, organizacji festiwali kulturalnych, warsztatów tanecznych i innych wydarzeń sportowych. Nie zabrakło także pomysłów na zajęcia aktywizujące dla seniorów, zajęcia dla dzieci niepełnosprawnych czy szkoleń z pierwszej pomocy czy obsługi AED.

Głosowanie rozpoczęło się w środę i potrwa do 14 czerwca. Uczestniczyć w nim może każdy mieszkaniec Małopolski, który ukończył 16 lat – do oddania są dwa głosy: jeden na zadanie o zasięgu ogólnowojewódzkim, drugi - na zadanie regionalne. Na zadania z puli ogólnowojewódzkich może zagłosować każda osoba, natomiast na zadania regionalne tylko mieszkaniec danego regionu.

Głosować można poprzez oddanie głosu na karcie i wrzucenie jej do urny wystawionej w siedzibach Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie oraz w jego agendach zamiejscowych w największych miastach, a także w urzędach miejskich w Myślenicach, Wadowicach, Limanowej i Proszowicach. Przewidziano także możliwość wysłania głosu pocztą do siedziby urzędu marszałkowskiego oraz glosowania przez internet – na stronie bo.malopolska.pl. Narzędzie to zostanie udostępnione 15 maja.

Zwycięską listę zadań, które wygrają w głosowaniu, zarząd województwa ogłosi do 1 października br. Realizacja wybranych pomysłów rozpocznie się z początkiem przyszłego roku.