- A
- A
- A
Nowe kładki w Głogoczowie i Jaworniku to nie koniec inwestycji na Zakopiance
Piesi mieszkający przy Zakopiance czekali na ten moment z niecierpliwością! Od poniedziałku można korzystać z kolejnych dwóch kładek na trasie z Krakowa do Myślenic. Efektowne przeprawy w Głogoczowie i Jaworniku zostały oficjalnie otwarte. A to nie koniec nowin inwestycyjnych w tym rejonie.
(Maciej Skowronek/ko)
Kładki od kilku tygodni były gotowe, ale potrzebne były odbiory techniczne i pozwolenie na użytkowanie od nadzoru budowlanego. "Ruch na Zakopiance jest wzmożony, tym bardziej takie inwestycje są potrzebne" - mówił Tomasz Pałasiński, dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA.
"Głogoczów jest podzielony na dwie części - po drugiej stronie ruchliwej trasy mamy właściwie wszystko: sklep, szkołę, lekarza, kościół. Wszystkie media. Ta kładka poprawi nam komfort życia" - dodał Jan Kantor, sołtys Głogoczowa.
"To kładki all inclusive: wejście po schodach, windy dla osób niepełnosprawnych i matek z wózkami, podświetlenie, podgrzewanie" - wymieniał Tomasz Pałasiński.
W trakcie budowy jest już kolejna kładka, również w Głogoczowie, w pobliżu centrum miejscowości. Według planów ta inwestycja ma być gotowa jeszcze przed końcem roku. "Kładka ma lekkie opóźnienie z przyczyn technicznych. Mam nadzieję, że warunki pozwolą nam na ukończenie kładki w okolicach połowy grudnia" - mówił Pałasiński.
Materiały prasowe
Ale to nie koniec wielkich planów związanych z poprawą bezpieczeństwa na "zakopiance". Mowa przede wszystkim o budowie trzech węzłów drogowych: w Gaju - na bardzo niebezpiecznym skrzyżowaniu z ulicą Zadziele, na również niebezpiecznym skrzyżowaniu w Myślenicach, a także w Jaworniku - w pobliżu strefy ekonomicznej.
"Jesteśmy na etapie projektowania. Myślę, że budowy zaczną się w 2019 roku, ale nie wszystkie naraz" - zapowiada Pałasiński.
A do tego dochodzą plany... budowy nowej galerii handlowej w Libertowie. Ta, jeśli powstanie - stworzy okazję do przebudowania fragmentu Zakopianki. Wszystko po to, by usprawnić ruch.
Komentarze (0)
Najnowsze
-
21:02
Zdrowe drzewa z Placu Drzewnego pójdą pod topór. Mieszkańcy Tarnowa protestują
-
17:29
Spór o Centrum Muzyki w Krakowie. Decyzja najwcześniej po wakacjach
-
16:34
Ponad 280 osób straci pracę. Zwolnienia grupowe w Nowym Sączu i Gorlicach
-
15:52
Co było przyczyną dużego zapadliska w centrum Krakowa? Na razie dziurę na Alei Słowackiego zasypano
-
15:26
Centrum społeczności muzułmańskiej wyprowadza się z osiedla Podwawelskiego. Efekt nagonki?
-
14:27
Koniec "pancernych przystanków." Gmina Tarnów wymieni 97 charakterystycznych wiat
-
13:30
Burze w Małopolsce. Strażacy interweniowali niemal 130 razy, są utrudnienia na kolei
-
13:25
Legenda o zakochanych i największy festiwal kultury japońskiej. Ryucon już w ten weekend
-
13:04
Dron spadł na jadące auto w Dąbrowie Tarnowskiej. Policja prowadzi postępowanie
-
12:55
Kraków może wydłużyć nocną prohibicję. Mieszkańcy chcą zakazu od godz. 22
-
12:30
Uwielbiamy ją, ale popełniamy jeden podstawowy błąd. "Pół tabliczki dziennie nie jest zdrowym nawykiem"
-
12:25
Balice szykują się na mgłę. Nowy system od października
-
11:57
Babiogórskie bajania improwizowane - gwara i jazz.
-
11:44
Dlaczego Wołyń nadal dzieli Polskę i Ukrainę? Andrzej Brzeziecki o „rewanżu pamięci”
-
10:18
Wisła Kraków odrzuciła ofertę Sturmu Graz za Jakuba Krzyżanowskiego
-
09:44
Zbrodnia w Skawinie dokonana w okrutny sposób. Śledczy potwierdzają wstępne ustalenia
-
08:52
Mundial: cień skandalu w Seattle i hiszpański awans w ostatnich minutach
-
08:01
Piwniczna upamiętni Danutę Szaflarską. Powstaje multimedialne muzeum
-
15:05
Skóra na wakacjach - jak korzystać ze słońca i wody bez szkody dla zdrowia?
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze