Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Pierścionki zaręczynowe z diamentami - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Pierścionek zaręczynowy, w którego centrum znajduje się diament to zaręczynowa nieśmiertelna klasyka. Jednak istnieje wiele wersji pierścionków z tym szlachetnym klejnotem, więc jak wybrać ten jedyny? Co wpływa na lepszą jakość pierścionków zaręczynowych z diamentem i na co zwrócić największą uwagę? Zostań z nami, aby dowiedzieć się więcej!

Diament – najszlachetniejszy ze szlachetnych kamieni

Diament uważany jest za najbardziej ekskluzywny z kamieni szlachetnych. Wszystko z uwagi na jego niebywałe właściwości – sama trwałość tego klejnotu czyni go niemal niezniszczalnym. Dobrze oszlifowany diament oddaje niezapomniany blask, fantastycznie odbijając światło. Klasyczny pierścionek zaręczynowy z diamentem stał się flagowym produktem branży jubilerskiej ze względu na duże nim zainteresowanie. Nic w tym jednak dziwnego – minimalizm i elegancja połączone w symbol miłości, to dokładnie to, czego potrzeba do udanych zaręczyn! Ale na jakie parametry diamentu zwrócić uwagę, aby jego blask wręcz zwalał z nóg?

Szlif

Dobrej jakości diament musi być oszlifowany symetrycznie. Tylko dzięki idealnie rozłożonym fasetom całość światła wpadająca do wnętrza diamentu zostanie odbita tworząc fenomenalny blask. Sam szlif odpowiada również za kształt kamienia w pierścionku zaręczynowym. W salonach jubilerskich można znaleźć m.in. kamienie szlachetne o szlifach: brylantowym, szmaragdowym, poduszkowym, princessa - sprawdź np. w ofercie jubilera Savicki pierścionek zaręczynowy z diamentem o różnorodnych szlifach.

Czystość

Czystość diamentu odpowiedzialna jest za jego klarowność. Każdy kamień wybierany do produkcji pierścionków zaręczynowych z diamentem oglądany jest w 10-krotnym przybliżeniu, aby wybrać wyłącznie te o najlepszej przejrzystości.

Kolor

Barwa diamentu z kolei określa, czy wybrany diament jest przejrzysty, czy ma jednak delikatne zabarwienie. Choć na pierwszy rzut oka te kamienie szlachetne zdają się przezroczyste, część z nich jest delikatnie żółtawa. Skalę barwy diamentu ocenia się symbolami od D do Z. Klejnoty należące do grup od D do I są bezbarwne lub niemal bezbarwne.

Pierścionki zaręczynowe z diamentem

Pierścionki zaręczynowe z diamentem

Czym różni się brylant od diamentu?

Szukając idealnego pierścionka zaręczynowego z diamentem, możesz natknąć się również na pierścionki ozdabiane brylantem. Czym tak naprawdę różnią się od siebie te dwa kamienie? Cóż, jest to sytuacja podobna do prostokąta i kwadratu – każdy brylant jest diamentem, jednak nie każdy diament jest brylantem. Teoretycznie jest to ten sam klejnot, jednak brylant wyróżnia się znakomitym szlifem.

Niewiele osób ma świadomość, że diamenty występują w większej ilości barw, niż tylko dobrze wszystkim znanej bieli. Otóż w ostatnich latach pierścionek zaręczynowy z różowym diamentem sięga rekordy popularności, a pierścionek zaręczynowy z niebieskim diamentem podbija serca wielu fanek morskiego błękitu!

Do jakiego kruszcu pasuje diament?

Taka klasyka jak pierścionek z diamentem wygląda dobrze w każdej odsłonie. Oczywiście najbardziej popularnym wyborem jest żółte złoto, jednak uważamy, że srebrny pierścionek zaręczynowy z diamentem to również świetny wybór. Zwłaszcza w przypadku kolorowych wersji tego kamienia! Zielony, żółty czy brązowy fantastycznie ożywią całość projektu, a pierścionek zaręczynowy srebrny z diamentem zyska całkowicie nowy, świeży look! Pamiętaj, że najważniejszym aspektem w wyborze tak ważnego elementu biżuterii jest to, co spodoba się Twojej partnerce. Postaraj się postawić na jej miejscu i wybrać pierścionek zaręczynowy z diamentem, który zawróci jej w głowie!

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię