Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Sensacyjne odkrycie archeologiczne w Nowym Sączu. Zdjęcia!

  • Nowy Sącz
  • date_range Wtorek, 2012.07.10 13:53 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:49 )
Jeśli potwierdzą się przypuszczenia archeologów, będzie to jeden z najstarszych sądeckich zabytków.

fot: Bartosz Niemiec


Nawet 700 lat może mieć gotycka płyta nagrobna, którą odkryto podczas prac wykopaliskowych przy obecnym kościele ewangelickim w Nowym Sączu.- Epitafium jest złamane na pół, ale niewykluczone, że druga cześć nadal tkwi w ziemi - mówi archeolog Bartłomiej Urbański.Kiedy odkopana zostanie druga część, wtedy będzie można ją zrekonstruować oraz dowiedzieć się, kto spoczywa w kryptach.

Prace wykopaliskowe prowadzone są od kilkunastu dni. W tym czasie archeolodzy odkryli też fundamenty kościoła, w którym początkowo znajdował się słynący cudami obraz Przemienienia Pańskiego (teraz znajduje się w sądeckiej bazylice św. Małgorzaty).

Jak wynika z zachowanych źródeł w miejscu prowadzonych prac archeologicznych w średniowieczu istniał klasztor Franciszkanów. Franciszkanie opuścili Nowy Sącz po kasacie zakonu w XVIII w.


Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię