W piątek 25 stycznia 2013 planowany jest strajk ostrzegawczy związkowców kolejowych. Protest, który odbędzie się między 7.00 a 9.00 rano został wywołany cofnięciem zniżek dla emerytowanych pracowników kolei. Dziś po południu związkowcy mają się spotkać i omówić szczegóły strajku, dlatego nadal nie wiadomo jaką formę przybierze manifestacja niezadowolenia pracowników kolei. Strajk jest na razie protestem ostrzegawczym.

"Nikt ze związkowcami nie rozmawia" - argumentował senator Prawa i Sprawiedliwości w porannej rozmowie Radia Kraków. W odpowiedzi na zarzut o rozliczne ulgi dla pracowników, Kogut argumentował: "Ja bym mógł odbić piłeczę i zapytać dlaczego w Polsce urządza się dyrektoryzację a nie restrukturyzację. Kiedyś w zarządach 5 osobowych były mniejsze zarobki niż teraz przy 3 osobowym składzie."

Poranny gość Radia Kraków skomentował też pomysł utworzenia spółki Koleje Małopolskie. Uznał to za bardzo zły pomysł. "Oddawanie lokalnych połączeń samorządom, to decyzje prowadzące do upadku Przewozów Regionalnych" - przekonywał Kogut. Nowosądecki senator PiS przypomniał, że na Śląsku utworzenie spółki Koleje Śląskie zakończyło się kompletną klapą. Gość Radia Kraków zaapelował również do Zarządu Województwa Małopolskiego zweryfikował swoje plany związane z powołaniem do istnienia własnej spółki kolejowej.


Stanisław Kogut mówił też o Karpackim Oddziale Straży Granicznej. Stwierdził, że nie wszystko w tej sprawie zostało przesadzone. " My na pewno nie odpuścimy chluby Sądecczyzny. Zapowiedział, że w poniedziałek przed siedzibą sądeckich pograniczników odbędzie się protest.


(Daniela Motak/jg)